דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי י"ט באב תשפ"ב 16.08.22
27°תל אביב
  • 19°ירושלים
  • 27°תל אביב
  • 25°חיפה
  • 27°אשדוד
  • 24°באר שבע
  • 29°אילת
  • 26°טבריה
  • 20°צפת
  • 27°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

שחקניות נבחרת ישראל הכריזו על סכסוך עבודה מול ההתאחדות לכדורגל

בארגון שחקני ושחקניות הכדורגל טוענים: "נעשה ניסיון לפתור את המשבר במשא ומתן, אך לא הושגו תוצאות" | השחקניות מנהלות מאבק על היחס המפלה כלפיהן והתנאים הירודים שהן מקבלות, בהשוואה לנבחרת הגברים

נבחרת הנשים בכדורגל מול פורטוגל במוקדמות המונדיאל (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)
ליאור ברטל
יאיר צוקר
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

ארגון שחקניות ושחקני הכדורגל הכריז היום (שני) על סכסוך עבודה של שחקניות נבחרת ישראל מול ההתאחדות לכדורגל. "במהלך השבועות האחרונים נעשה ניסיון ליישב את הסכסוך בדרך משא ומתן ישיר, אך לא הושגו תוצאות", אומרים בארגון. "שחקניות נבחרת ישראל בכדורגל חייבות לקבל את הזכויות שלהן במסגרת הסכם קיבוצי כפי שעשינו בכדורסל, בכדורעף ובכדוריד".

השחקניות מנהלות בשנתיים האחרונות מאבק על היחס המפלה של ההתאחדות לכדורגל כלפיהן והתנאים הירודים שהן מקבלות בהשוואה לנבחרת הגברים. מאמן הנבחרת גילי לנדאו פוטר בחוד שעבר בעקבות טענות מצד השחקניות ליחס מזלזל וחוסר הקשבה לצוות הרפואי, שעלול להוביל לפציעות חמורות. 

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל מול גרמניה (צילום: DFB/Maja Hitij)

בנבחרת החליטו כבר בחודש אוגוסט האחרון להחרים את אימון הנבחרת, לאחר שנשלחו להתאמן במגרש האימונים ברמת גן, שהיה מלא בורות וקיבלו חלק מהמדים המיועדים לילדות. 

כל זה מצטרף לשליחת שחקניות הנבחרת במהלך חודש מרץ 2020 למשחק בדנמרק בנסיעה מסחרית, בעקבותיה חמש שחקניות הנבחרת חלו בקורונה, כאשר במקביל נבחרת הגברים טסו למשחקיהם במטוס פרטי ששכרה ההתאחדות והנסיעה באורך של 21 שעות למשחק החוץ בפורטוגל בחודש נובמבר.

"יש אפליה מגדרית שורשית ממוסדת ועמוקה בכדורגל הישראלי"

קארין סנדל, יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל פרסמה הערב פוסט בו כתבה: "אני משחקת בנבחרת ישראל כבר 17 שנים, ללבוש את הסמל מאז ומתמיד היה הכבוד הכי גדול עבורי. אבל מי ששלח את השחקניות לייצג את המדינה היו הרבה פחות מכבדים כלפיי וכלפי החברות שלי. יש אפליה מגדרית שורשית ממוסדת ועמוקה בכדורגל הישראלי שהגיע הזמן אחת ולתמיד לעקור אותה".

קארין סנדל, יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל (צילום: באדיבות ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל)

"הבנו שמגיע לנו יותר. שבשנת 2022 שוויון היא לא מילה גסה, זה ערך ראוי וצודק. נבחרת ישראל היא לא עסק פרטי של אף אחד. היא של כולנו", הוסיפה סנדל. "יש פוטנציאל אדיר בנבחרת הנשים, 15 שחקניות שמשחקות היום בחו"ל בליגות הבכירות באירופה, כבודדות הן מצליחות לשבור תקרת זכוכית, אבל אז הן חוזרות לתת תנאים ולמקום שלא נותן להן סיכוי להצליח".

סנדל הוסיפה: "הפעם אנחנו נילחם עד הסוף ולא נעצור עד שלא נייצר מציאות אחרת לכל ילדה ונערה שחולמת לייצג את ישראל יום אחד". השחקניות פתחו קמפיין ובו מבקשות להפיץ מייל לראשי ההתאחדות לכדורגל.

מטעם ההתאחדות לכדורגל לא נמסרה תגובה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!