דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי י"ט באב תשפ"ב 16.08.22
27°תל אביב
  • 19°ירושלים
  • 27°תל אביב
  • 25°חיפה
  • 27°אשדוד
  • 24°באר שבע
  • 29°אילת
  • 26°טבריה
  • 20°צפת
  • 27°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

הושג הסכם: נבחרת הנשים בכדורגל תזכה לאותם תנאים כמו נבחרת הגברים

במסגרת ההסכם שנחתם בין השחקניות להתאחדות לכדורגל, התקבלו דרישות השחקניות לשכר שווה, תנאי אימון משופרים וצוותים מקצועיים | קארין סנדל: "ההסכם הזה צריך להיות מצפן לכל ענפי הספורט בישראל"

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל מול טורקיה במוקדמות המונדיאל (צילום: אלן שיבר, באדיבות ההתאחדות לכדורגל בישראל)
ליאור ברטל
יאיר צוקר
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

נבחרת הנשים וההתאחדות לכדורגל הודיעו היום (שני) שחתמו על הסכם חדש שישווה את תנאי השכר והאימון של הנשים לנבחרת הגברים בכדורגל. השחקניות, שהכריזו על סכסוך עבודה ביום שני שעבר, יחזור כבר הערב לאימונים לקראת משחק החוץ שלה מול בולגריה במסגרת מוקדמות גביע העולם 2023.

ההסכם הגיע לאחר משא ומתן ארוך אותו הובילה קארין סנדל, יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל מול ראשי ההתאחדות. רשימת הדרישות של השחקניות התייחסה לעלויות שכר, תנאי אימון משופרים וצוותים מקצועיים רחבים יותר.

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל מול טורקיה במוקדמות המונדיאל (צילום: אלן שיבר, באדיבות ההתאחדות לכדורגל בישראל)

בהודעה משותפת שהוציאו השחקניות וההתאחדות נמסר: "השיח הפורה אתמול בין השחקניות להתאחדות הוליד מסמך מסכם שמשקף את הרצון המשותף להבטיח תנאים מקצועיים אופטימליים אפשריים לשחקניות הנבחרת ולצוותים הרלוונטיים לטובת הצלחה מקצועית ומתוך אמונה בפוטנציאל הגדול של הענף".

קארין סנדל, יו״ר ארגון השחקנים והשחקניות: ״אני רוצה להודות להתאחדות לכדורגל ולעומדים בראשה היו״ר אורן חסון ויוסי שרעבי, על כך שהראו רצון אמיתי לשותפות ומחויבות לייצר שינוי משמעותי בכדורגל הנשים בישראל. אנחנו באמת שמחות ומתרגשות להיות אלו שיבטיחו מקום טוב יותר לשחקניות שיגיעו אחרינו. יש כאן אמירה משמעותית לכל ילדה, נערה ואישה ולכל ספורטאית שהיא שווה בין שווים, וזה צריך להיות מצפן לכל ענפי הספורט בישראל".

קארין סנדל, יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל (צילום: באדיבות ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל)

הספורט הוא כלי חברתי ותרבותי משמעותי, ושוויון הוא ערך בלתי נפרד ממנו. אנחנו יכולים ויכולות להיות גאים על כך, כולנו, זה מציב אותנו בשורה אחת עם שאר מדינות העולם המתקדמות שמבינות את הפוטנציאל האדיר בכדורגל הנשים ואני מקווה שבדרך המשותפת הזאת נראה את הענף גם כאן פורח ומשגשג". הוסיפה סנדל.

"אני רוצה להודות לקבוצת "בונות אלטרנטיבה" שהיו שותפות לדרך, והובילו בנחישות גדולה את המסר לשוויון" המשיכה סנדל. "אני רוצה להודות למשרד הספורט והעומד בראשו השר חילי טרופר על המחויבות לשוויון ולספורט נשים, לאיילת רזין ראשת הרשות לקידום מעמד האישה, ולעוד הרבה שותפים ושותפות אמת לדרך. מילה אחרונה, לחברות שלי על הדשא – אני גאה בכן, על הנחישות, הסולידריות, הבגרות, והאמונה בצדקת הדרך״.

יוסי שרעבי, מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל: ״ההתאחדות הדגישה תמיד את מחויבותה הבלתי מתפשרת לקידום כדורגל הנשים וההסכמות אליהן הגענו משקפות זאת נאמנה. לאחר הפגישה ביום שלישי האחרון בהובלת יו״ר ההתאחדות אורן חסון היה ברור לנו כי יש הרבה יותר מהמשותף בינינו לבין שחקניות הנבחרת מאשר המחלוקות. ההסכמות אליהן הגענו מעידות על הכבוד שאנו רוחשים לכדורגל הנשים ולנבחרת הבוגרת בפרט.

נועה סלימהוג'יץ במדי נבחרת הנשים נשים בכדורגל מול פורטוגל במוקדמות המונדיאל (צילום: ספי מגריזו, ההתאחדות לכדורגל)

"אני מבקש להודות על העשייה בנושא ליו״ר ועדת הנשים שמעון מימון, המשנה למנכ״ל רונן הרשקו, ראש אגף הנבחרות וההדרכה גיא פורטניאגין ומנהלת אגף הנשים מיתר שמש", הוסיף שרעבי. "צר לי על כך שבלהט יצרים הוטחו דברים קשים בהתאחדות שמוטב היה להימנע מהם, אבל החשיבה על העתיד המבטיח בשילוב ידיים, היא הנוסחה לקידום הענף. כולי תקווה כי התקשורת תדע לטפח את כדורגל הנשים ולתת לו על בסיס קבוע את המקום הראוי לו".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!