איסטנבול – 13 חיילים טורקים נהרגו וכ-48 נוספים נפצעו בפיצוץ של מכונית תופת הבוקר (שבת) בעיר קייסרי שמרכז טורקיה, כך דיווח הצבא הטורקי.

בהודעה לעיתונות אישרו בצבא הטורקי כי המכונית התפוצצה ב-8:45 בבוקר וכוונה לחיילים בדרכם לחופשה מבסיס הקומנדו בקייסרי.

הפצועים הובהלו אל בתי החולים באזור. מהצבא נמסר כי ייתכן שהיו גם אזרחים בין הפצועים. מאחת מסוכנויות הידיעות שבשליטת המדינה נמסר כי מכונית התופת התפוצצה בשער של אוניברסיטת 'ארכיאס' צמוד לאוטובוס ציבורי שעמד בתחנה ועליו חיילים ואזרחים.

בהתייחסו לפיצוץ בקייסרי, אמר וייסי קיינאק, סגן ראש ממשלת טורקיה, כי "הפלגים הבוגדניים", כפי שכינה אותם, ניסו לפגוע בחיילי קומנדו מבריגדת האוויר של קייסרי ש "התאמנו רק כדי לשמור על הביטחון של אנשינו".

משרד ראש הממשלה הטורקי כפה צנזורה על דיווחים בנושא הפיצוץ הבוקר וביקש מכלי התקשורת במדינה להימנע מלפרסם כל דבר שעלול לגרום "פחד אצל הציבור, פאניקה ואי-סדר ועלול לשרת את כוונותיהם של הארגונים הטרוריסטיים".

טורקיה מתמודדת עם חידוש הקונפליקט עם המורדים הכורדיים בדרום-מזרח המדינה וכבר ספגה מספר פיגועי התאבדות ופיצוצים של מכוניות תופת בשנה האחרונה.

הפיצוץ הבוקר מגיע כשבוע לאחר שמכונית תופת התפוצצה מחוץ לאצטדיון כדורגל באיסטנבול בסיומו של משחק. בפיצוץ נהרגו 44 אנשים, בעיקר שוטרים, ורבים נוספים נפצעו. מורדים כורדים לקחו אחריות על הפיגוע באיסטנבול.

טורקיה היא אף חברה בנאט"ו ושותפה בקואליציה בהובלת ארה"ב נגד דאעש, שאף הואשמה בעבר בביצוע פיגועים בטורקיה.