12 בני אדם נהרגו במה שנראה כמתקפת טרור רצחנית בלב ברלין. אמש, לפנות ערב דהרה משאית לעבר קהל מבלים בשוק חג המולד באחד מאתריה ההומים של העיר. עשרות הפצועים פונו לבתי החולים. ארגון הטרור דאע"ש טוען כי הוא יזם את המתקפה.

שר הפנים של גרמניה אמר במהלך הלילה כי הרקע לדריסה לא ברור, וכי הוא עלול להיות תאונה או פיגוע טרור. עם זאת, בהמשך הלילה הוא הודיע כי הסימנים בשטח מצביעים על כך שמדובר במתקפת טרור. היחידה המקומית לחקירת מעשי טרור קיבלה את הטיפול בדריסה.

מראות קשים, המוכרים לצערנו היטב לישראלים, של פצועים מדממים בלב עיר הומה – נראו אמש בלב ברלין. כוחות הביטחון הברלינאים תפסו חשוד שנהג במשאית, ואף דווח ברשתות הזרות כי לצד מושב הנהג במשאית, מצאו אדם נוסף שנרצח, והחשד הוא כי מדובר בנהג המקורי של המשאית – מה שמחזק את הסברה כי מדובר במתקפת טרור.

רשת החדשות 'פוקס ניוז' דיווחה כי העצור הוא אדם ממוצא פקיסטני, ללא עבירות טרור קודמות, וכי ההרוג במשאית הוא אזרח ממוצא פולני.

הרב יהודה טייכטל, רב הקהילה האורתודוכסית בברלין המשמש גם כשליח חב"ד, שלח מספר צעירים מטעם הקהילה. בכדי לבדוק האם היו יהודים או ישראלים, באיזור וכדי להציע את עזרת הקהילה היהודית.

פייסבוק, כמו בפיגועים ואסונות קודמים, יצרה דף בו יכולים תושבי ואורחי ברלין לעדכן כי הם בטוחים, וכך תוכלו לדעת מה מצב יקיריכם

אנגלה מרקל, קאנצלרית גרמניה, לא הוציאה עדיין הודעה רשמית, אך שינתה את תמונת הקאוור שלה בפייסבוק לשחור, אות לאבל בה נמצאת המדינה.

בחודש יולי השנה נהרגו 86 בני אדם בפיגוע דריסה שארע בניס, צרפת במהלך יום הבסטיליה. נהג המשאית, צעיר ממוצא צרפתי-תוניסאי, נסע בפראות לתוך רחוב הומה אדם ודרס לאורך מסלול הרג של כשני קילומטרים עשרות בני אדם ובהם משפחות עם ילדים. מסע ההרג נעצר לאחר שכוחות הביטחון ירו במפגע והרגו אותו.