חברי ועד עיתונאי גלובס הגיעו הבוקר להפגנת סולידריות עם עובדי טן הנוקטים צעדים ארגוניים זה שבוע שלישי, במחאה על מה שהגדירו כ'הצעות מבזות' מצד ההנהלה במשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

"כשהפגנו מחוץ לבית של אליעזר פישמן לפני שנה, אז עובדי טן, שגם הם היו תחת אותו בעל בית וסבלו מאותם תחלואים מהם אנחנו סבלנו כשלא רצו לעשות איתנו הסכם קיבוצי, באו להביע הזדהות איתנו יחד עם ועדים נוספים" אמרה לדבר ראשון הדס מגן מוועד עובדי גלובס, "אז רצינו להחזיר להם, ובאופן טבעי יש לנו הזדהות איתם".

שי ניב, הכתב הפוליטי בגלובס, ואחד ממובילי מהלך ההתארגנות בענף העיתונות, תיעד את ההפגנה במצלמת הטלפון הנייד שלו. בין היתר, נתפס במצלמתו קב"ט החברה שטען שעובדי החברה "הצטרפו לדאע"ש".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בצילומי ההפגנה נראים מנהלי החברה כשהם מסייעים בתפעול השוטף של תחנת הדלק לאור שביתת העובדים, מחלקים סוכריות לנהגים הנכנסים לתדלק בתחנה ומציעים אותן גם לעובדים השובתים.

עוד נראה כי ההנהלה ניסתה להסתיר את הפגנת העובדים מהלקוחות באמצעות הצבת משאית בינה לבין עמדות התדלוק, עליה הוצבה מערכת הגברה שהשמיעה מוזיקה חזקה במטרה לגבור על קריאות העובדים.

חברת טן נמצאת בבעלותו של אליעזר פישמן שנמצא בימים אלה בתהליכי כינוס נכסים בעקבות חובות של מעל ל-4.5 מיליארד שקלים. קרן ההשקעות איפקס נמצאת בימים אלה מגעים מתקדמים לרכישת החברה. עובדי החברה מבקשים מההנהלה להיכנס למשא ומתן בהקדם על מנת לדאוג לכך שהבעלים החדשים שיקבלו את הבעלות על החברה יהיו מחוייבים לזכויות עובדיהם. כמו עובדי גלובס בעבר, גם ועד עובדי טן הצטרף כצד בהליך כינוס הנכסים במטרה להגן על זכויות העובדים במכירה.