הסכם קיבוצי ראשון נחתם בחברת ההיי-טק "זורה" (XURA – לשעבר "קומברס"), פרי משא ומתן בין ההסתדרות וועד העובדים לבין הנהלת החברה. בראש ההסכם נקבע כי 110 עובדי מרכז הפיתוח של "טק מהינדרה" ייקלטו בחזרה ב"זורה" תוך שמירה על תנאי העסקתם ורצף תעסוקתי מלא. "טק מהינדרה" היא חברת הייטק בבעלות הודית. ב-2015 העובדים הישראלים של חטיבות שירותי הדיגיטל והפיתוח של "זורה" הועברו לעבודה בחברה ההודית, במה שהוביל למשבר חריף וחשש כבד מהעתיד.

"היום הוכחנו שוב שהתאגדות בהסתדרות הכללית היא הכלי המרכזי של עובדים לשפר את מעמדם ומצבם. אמירה זו נכונה ללא צל של ספק גם בתחום ההייטק, כאשר השתייכות לאיגוד מקצועי מספקת ביטחון תעסוקתי גם בשעות משבר" כך אמר יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההיי-טק, יקי חלוצי.

יו"ר ועד עובדי "זורה", ירון דקל אמר "בסיומו של משא ומתן אינטנסיבי וממושך הגענו להסכמות וכולי תקווה שעם הנהלת החברה נצעד עתה בדרך המלך ונייצר יחד אופק של שקט וביטחון תעסוקתי לעובדים". עמיר בריגה, יו"ר ועד עובדי "טק מהינדרה", הוסיף: "לאחר מאמצים רבים נחתם הסכם לקליטתם חזרה של עובדי 'טק מהינדרה'. עשינו היום מהלך חשוב להביא בטחון תעסוקתי, לדאוג לרווחת העובדים ואפשר אף לומר שאנחנו חוזרים הביתה".

כ-280 עובדי החברה ייהנו גם מתוספות שכר שיוקצו לטובת תיקון עיוותי שכר לעובדים אשר שכרם נשחק מתחת לנהוג בענף. כמו כן יועמד תקציב רווחה בניהול משותף של ההנהלה וועד העובדים, עם הקצאה של 500 דולר לעובד לשנה, וכן יועמד תקציב ייחודי לקידום מקצועי של עובדים, אשר יהיה באחריותו של ועד העובדים.

עוד כולל ההסכם מנגנון המסדיר פרישת עובדים ותהליכי התייעלות של עובדי החברה באמצעות מענקים מוגדלים ויצירת רשת ביטחון לשנתיים הקרובות, זאת לאחר שבשבוע שעבר הכריזו העובדים על סכסוך עבודה על רקע החשש מפיטורי צמצום.

איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההיי-טק הוקם בשנת 2014, זאת בעקבות פעולת ההסתדרות לאיגוד מקומות עבודה שלא היו מאורגנים קודם לכן. מאז הקמתו התאגדו באיגוד אלפי עובדים מחברות מקומיות, וכן מחברות עולמיות הפועלות בישראל.

בין החברות המאוגדות באיגוד ניתן למנות את פלאפון, SAP, בזק בינלאומי, סלקום-נטוויז'ן, פרטנר, הוט מובייל, NESS, אמדוקס, NCR, RRMedia, ולוגיה-דיגיטל טורביין. הסכם קיבוצי כללי ראשון בהיי-טק נחתם רק לפני כשבועיים בחברת SAP.