זוהייר עווידאת, בן 31 מהיישוב מג'דל שמס, הוא ההרוג החמישי בתאונות בניין מאז תחילת השנה. עווידאת נפל ממרפסת בגובה שלוש קומות, באתר בנייה במג'דל שמס ביום שלישי בשבוע שעבר. הוא פונה באמצעות מסוק, במצב קשה, לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע הבוקר (שני) מותו.

על פי המידע שנמסר לקבוצה למניעת תאונות בניין, העבודות באתר בו אירעה התאונה האתר לא דווח למינהל הבטיחות במשרד העבודה כנדרש על פי חוק, והעבודות במקום נעשו ללא נוכחות של מנהל עבודה. בתמונות, שצולמו על ידי פעילי הקבוצה, נראים פיגומים לא תקינים וחלק מהמעקות הנדרשים (אזן רגל ואזן אמצעי) חסרים.

(צילום: הקבוצה למאבק בתאונות עבודה)

ביום שאחרי התאונה הוצא כנגד בעלי המבנה צו לסגירת האתר ליומיים, וכן צווי בטיחות האוסרים על עבודה במקום ללא מינוי מנהל עבודה. עוד נאסרה העבודה על הפיגומים, אותם הורה המינהל לפרק עד שימונה מנהל עבודה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתמול, נקבע מותו פועל פלסטיני שהתמוטט באתר בנייה ברמת בית שמש. על פי צוותי מד"א שהגיעו למקום, מדובר ככל הנראה מדובר באירוע לבבי, ונכון לעכשיו לא ברור עדיין אם התאונה סווגה כתאונת עבודה.

אמש נפצע גם פועל טורקי כבן 30, שנפל ממערכת פיגומים שקרסה באתר בנייה של חברת עומר הנדסה ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק. הפועל נפל מגובה של כחמישה מטרים על מוט ברזל שחדר אל גופו, וחולץ, בסיוע מנוף ותוך כדי קבלת טיפול רפואי, לניידת טיפול נמרץ של מד"א שפינתה אותו במצב שהוגדר בינוני לבית החולים תל השומר.

 

(צילום: מגן דוד אדום)

ביום שני בשבוע שעבר נהרג יוסף אסבניולי, קבלן עצמאי כבן 50 מנצרת, לאחר שנפל מגובה שישה מטרים מבמת הרמה במהלך ביצוע עבודות בנייה, בחצר מפעל קופאות הפלסטיק "אמרז" בראשון לציון.

זירת התאונה בנצרת. צילום: תיעוד מבצעי מד"א