צוותים של מרחב דן במד"א, הוזעקו אתמול  (ראשון), בשעה 9:09, לאתר בנייה ברחוב מנחם בגין בתל אביב, שם נפצע גביד דלשד, בן 60 מבת ים, מארון בטון עליו. אנשי ההצלה שהגיעו למקום, נאלצו לקבוע את מותו. מדובר בהרוג העשירי בענף הבניין מאז תחילת השנה.

על פי הקבוצה למאבק בתאונות בניין, התאונה אירעה באתר בנייה של פרויקט "פיתוח מתחם מרפאות מטכ"ל". היזמיות הן עיריית תל אביב ונתיבי איילון והקבלן המבצע הוא ק.ס.מ.ג קבלנים לעבודות תשתית ופיתוח בע"מ. ממינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית נמסר כי מפקח מטעמה נמצא במקום וכי הוצא צו הפסקת עבודה ליומיים לאתר.

כונן על אופנוע מד"א, ערן כרמל סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו גבר בשנות ה-50 לחייו כשהוא נלכד מתחת לחפץ הכבד שנפל ופגע בו. הוא היה ללא סימני חיים וסבל מפגיעות קשות ביותר ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

זירת תאונות העבודה בקריה (צילום: דוברות מד"א).

13 דקות מאוחר יותר, בשעה 9:22, נפצע פועל, כבן 35, מפגיעת כף של טרקטור באתר בנייה ביבנה. צוותים של מד"א פינו את הפועל לבית החולים קפלן שברחובות, כשהוא במצב בינוני עם חבלה בחזה.

שעה בלבד מאוחר יותר, נפצע פועל באורח קשה  כאשר נפל מסולם בגובה שלושה מטרים, באתר בנייה כביש 3411 סמוך לקיבוץ זיקים. צוות של מד"א פינה את הפועל, כבן 30, לבית החולים ברזילי באשקלון עם חבלה בבטן.

פראמדיק מד"א מוטי שוב סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 30 שוכב כשהוא
מעורפל הכרה וסובל מחבלת בטן. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו
לבי"ח ברזילי כשמצבו מוגדר קשה".

בשבוע שעבר נפגעו שני בני אדם, אחד באורח בינוני ואחר באורח קל – מקריסת מנוף ברמת גן. העגורן התמוטט ברחוב נווה יהושע בעיר, ליד רחוב הירדן. המנופאי, גבר בן 38 נלכד בתוך המנוף וחולץ ממנו כשהוא סובל מחבלות. פועל נוסף כבן 31 נפגע מחפצים שעפו לעברו ומצבו הוגדר קל. מעט לאחר מכן קרסו פיגומים באתר בנייה ברחוב ההגנה בעיר. אדם אחד נפצע באורח קל.

שבועיים לפני כן אירעה תאונת עבודה קשה באתר בנייה ברחוב דרך הים בגני תקווה. פועל בשנות ה-40 לחייו נהרג מפלטת עץ שנפלה עליו ממנוף במקום. פרמדיקים של מד"א הגיעו למקום ונאלצו לקבוע את מותו.