עשרות מצבות יהודיות שבורות וכאלה שהושחתו התגלו בבית הקברות היהודי 'הר שרון' שבמחוז דלאוור בפנסילבניה. האירוע שנראה על פניו כאנטישמי, התגלה על ידי מונה עזרא, שביקרה בבית הקברות ביום שישי, שהגיעה כדי לבקר את קבר אביה, הקבור שם.

רשת הטלווזיה NBC דיווחה כי על פי תמונות שהגיעו לידיה, קרוב ל-12 מצבות ניזוקו, אך לדברי מונה עזרא, כ-30 קברים הושחתו במקום.

למרות שהרשויות בספרינגפילד חוקרות את האירוע, עדין אין חשודים. תמונות שצולמו במקום מראות תמונות קשים של קברים יהודים שבורים ומושחתים.

עשרות מקרים

זוהי כאמור הפעם השנייה שבית קברות יהודי מותקף באזור פילדלפיה בחודשים האחרונים. בסוף פברואר הותקף בית הקברות "הר כרמל". סגן הנשיא, מייק פנס הגיע כדי לעזור בניקיון בית הקברות, וגינה את המעשה. תקיפות בתי הקברות, מגיעים על רקע שורה של תקריות אנטישמיות בעת האחרונה ברחבי ארצות הברית – כולל השחתת בתי קברות, ואיומים על מרכזים קהילתיים יהודיים, שהתגלו בדיעבד כפרשייה שמניעיה אינם אנטישמים, אך זרעו בהלה רבה בקרב יהודי ארה"ב.

מאז כניסת הנשיא דונלד טראמפ לבית הלבן חלה עלייה בכמות התקריות האנטישמיות בארצות הברית, דווחו על עשרות מקרי גרפיטי של צלבי קרס וקללות אנטישמיות. המקרה החריף מכולם היה בבית הקברות 'חסד של אמת' – השחתת יותר ממאה קברים בבית עלמין יהודי במיזורי.

יום לפני התקרית בהר כרמל התגלו צלבי קרס שרוססו על כלי רכב וגן שעשועים בבית ספר יסודי בעיירה אורצ'רד פארק שבמדינת ניו יורק המשטרה המקומית מסרה כי הכתובות האנטישמיות אותרו על גבי עשר מכוניות, גשר העובר מעל מסילת רכבת ובבית הספר סאות' דייוויס. מפקד המשטרה סבור כי קבוצת צעירים אחראית לכתובות, אך חקירת המעשים נמשכת.