פיצוץ אירע לפנות בוקר (חמישי) ליד שדה התעופה הבינלאומי בדמשק, כך על פי הארגון הסורי לזכויות אדם ופעילי אופוזיציה. מקורות אחרים דיווחו על חמישה פיצוצים שנשמעו ברחבי בירת סוריה בשעה 3:50. טרם דווח על נפגעים. משרד הביטחון הסורי אישר כי ישראל היא זו שביצעה את התקיפה לפנות בוקר.  שהודעת המשרד נמסר כי שוגרו טילים מה"שטח הכבוש" לעבר המתחם. והשר לענייני מודיעין,ישראל כץ, רמז לאחריות ישראלית על המתקפה.

לרשתות החברתיות הועלו סרטונים ותמונות שמתעדים מרחוק את האש באותו אזור. ברשת אל-ג'זירה דיווחו בהסתמך על כלי תקשורת המזוהים עם המשטר כי פיצוצים עזים נשמעו באזור הגשר השביעי בקרבת נמל התעופה הבינלאומי של דמשק, אך לא קבעו בוודאות מה הסיבה. כתב הרשת בטורקיה אמר כי הפיצוצים נשמעו בשעה 3:20 בלילה והעלה הערכות שהעלו גורמי אופוזיציה כי זו תקיפה ישראלית.

גורמי מודיעין באזור מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בתקיפה הישראלית נפגע מצבור נשק של חיזבאללה. לפי הדיווח, איראן הפעילה בנמל התעופה בדמשק מתחם ששימש מסדרון אווירי לאספקת נשק למיליציות הפרו-איראניות. הלוחמות לצד איראן בסוריה. הנשק הגיע בטיסות מסחריות ובמטוסי מטען.

ישראל כץ (צילום ארכיון: אלכס קולומונסקי).

בראיון לגלי צה"ל, אמר השר לענייני מודיעין, ישראל כץ, כי "אני יכול לאשר שהאירוע בסוריה תואם לחלוטין את מדיניות ישראל המוצהרת – למנוע את הברחות הנשק של איראן לחיזבאללה דרך סוריה", אמר והוסיף כי לא יוכל לפרט בעניין. עם זאת, ציין כי "ראש הממשלה אמר בעבר כי כל אימת שאנחנו מקבלים מידע מודיעיני על כוונה להעברת נשק מתקדם לחיזבאללה, אנחנו נפעל".

כזכור, לפני כחודש נחשפה תקיפה ישראלית בסוריה, בעקבות ירי טיל נגד מטוסים של צבא אסד לעבר כלי טיס של חיל האוויר. הטיל יורט באמצעות מערכת "חץ" וצה"ל נאלץ להודות כי עמד מאחורי התקיפה בסוריה. ימים ספורים מאוחר יותר, אישר צה"ל כי כלי טיס בלתי מאויש מסוג "רוכב שמיים", נפל בסוריה בשל כשלים טכניים.