חיל האוויר האמריקאי הפציץ אמש (חמישי) שיירה רכובה של משטר אסד באזור העיירה א-טנף, סמוך למשולש הגבולות ירדן, סוריה ועיראק. הפנטגון דיווח כי השיירה הופצצה לאחר שאיימה על מורדים בדרום סוריה. ההפצצה התרחשה באזור שנשלט בידי מורדים סורים שאומנו בירדן, כ-30 ק"מ צפונית לבסיס אמריקאי-בריטי בו מאומנים מורדים סורים. ‏ארגון זכויות אדם סורי שמבוסס בלונדון דיווח כי לפחות שמונה חמושים הנאמנים למשטר אסד נהרגו בתקיפה, מרביתם אינם סורים.

השיירה שהופצצה כללה מספר טנקים ורכבים ממוגנים של צבא סוריה ושל מיליציה שיעית בפיקוד איראני. לאחר ההפצצה הותקפה השיירה בידי מארב של כוחות המורדים. השיירה נסעה על הכביש האסטרטגי דמשק-בגדד המחבר את משטר אסד לעיראק השיעית ולטהרן. אסד איבד את השליטה בכביש זה לדאע"ש לפני שנתיים, ועם היחלשות דאעש בחודשים האחרונים כבשו מורדים פרו-ירדנים את הכביש.

"הודענו לקואליציה שאנחנו מותקפים על ידי צבא סוריה והאיראנים, והקואליציה השמידה את השיירה המתקדמת", כך אמר מוזהם א-סלום, מארגון מג'וויר א-ת'אורה הנתמך בידי הפנטגון. גורמים באופוזיציה הסורית דיווחו כי ארבעה טנקים  ו-8 טנדרים נוטרלו כתוצאה מההפצצה. בצבא סוריה טענו כי רק טנק אחד נפגע כתוצאה מהתקיפה ודיווחו על הישגים צבאיים באזור לאחר התקיפה האמריקאית.

שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס התייחס לתקיפה בסוריה ואמר כי ארה"ב איננה מרחיבה את פעולותיה בסוריה, אך תגן על חייליה באזור.

מתקפה זו התרחשה ימים ספורים לאחר מסיבת העיתונאים בבית הלבן בה חשפה ארה"ב כי משטר אסד מפעיל משרפה לגופות של אסירים שהוא רוצח בשיטתיות. זוהי הפעם השלישית בה צבא ארה"ב מתקיף את משטר אסד. ההתקפה האחרונה אירעה לפני כחודש וחצי בתגובה למתקפה הכימית של אסד בחאן שייחון.

לאחרונה גבר המתח בין סוריה לירדן לאחר שדובר הממשלה הירדנית, מוחמד אל מומני, טען כי ירדן תשקול הכנסת כוחות צבא לשטח סוריה במידה ויהיה בכך צורך. הצבא הסורי נותר מחוץ לאזורים שהוגדרו בהסכם אסטנה כ"אזורי הפחתת לחימה" מה שהסלים את המאבק בין המורדים הפרו-ירדנים למשטר אסד על השטח הנרחב שהיה בשנתיים האחרונות בשליטת דאע"ש.