ארגון דאע"ש נטל היום (שלישי) אחריות לפיגוע אמש במנצ'סטר, בו נהרגו לפחות 22 בני אדם. על פי הודעת הארגון, אחד מחבריו הטמין פצצות באולם ההופעות. עם זאת, המשטרה דיווחה, עד כה, על "מטען מאולתר" בלבד ששימש לביצוע הפיגוע.

בהודעה שפרסם, טוען ארגון דאע"ש כי "חייל של הח'ליפות הטמין פצצות באמצע התאספות של צלבנים" ואז פוצץ אותן. ההודעה לא פירטה מה עלה בגורלו של המפגע. על פי ההודעה, "30 צלבנים נהרגו ו-30 נוספים נמצאו", מניין גבוה מזה שפרסמו הרשויות במנצ'סטר.

ראשת ממשלה בריטניה, תרזה מיי, נושאת דברים מחוץ למעונה ברחוב דאונינג 10 בלונדון אחרי הפיגוע באולם ההופעות במנצ'סטר. (צילום: AP Photo/Matt Dunham)

 

מוקדם יותר היום, נשאה ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, דברים בהם התייחסה לפיגוע. "אנחנו יודעים את זהותו של המחבל אך לא ניתן לאשר את שמו" אמרה מיי, "אנחנו יודעים שפעל לבדו בתוך האולם, אך אם יתברר שישנם אחראים נוספים נמצא גם אותם".

מיי הוסיפה כי המחבל בחר בכוונה את מקום הפיצוץ – היציאה מהאולם שבו נערכה הופעתה של הזמרת אריאנה גרנדה – מכיוון שידע כי בכך יגרום הכי הרבה נזק. במקביל, משטרת בריטניה הודיעה כי עצרה צעיר בן 23 בדרום מנצ'סטר בחשד למעורבות בפיגוע.

"כל פעולת טרור היא התקפה פחדנית על אנשים תמימים", אמרה מיי, "אבל ההתקפה הזו בולטת במיוחד, בשלל הפחדנות המחרידה והמחליאה שלה. המתקפה כוונה כלפי ילדים חפים מפשע ונטולי הגנה, שהיו אמורים ליהנות מאחד הלילות היפים בחייהם".

בתוך כך הודיע מנהיג מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, כי בעקבות הפיגוע, הגיע להסכמה עם ראשת הממשלה על הפסקת מסע הבחירות עד להודעה חדשה. קורבין אמר היום כי הוא "מזועזע" מהאירועים במנצ'סטר וכי ליבו עם משפחות וחבריהם של ההרוגים והפצועים.