דבר העובדים בארץ ישראל
כוחות הבטחון בזירת הפיגוע במצרים בחודש אפריל (צילום: AP)
מתקפת טרור
טרור נגד הנוצרים הקופטים

23 הרוגים ו-25 פצועים בפיגוע ירי נגד נוצרים במצרים.

ירי לעבר אוטובוס שהיה בדרכו למנזר דרומית לקהיר הרג לפחות 23 ופצע 25 | עד כה אף ארגון לא הודיע כי הוא עומד מאחורי הירי

עדכון אחרון: 26.05.2017, 15:38

לפחות 23 הרוגים ו-25 פצועים בפיגוע ירי על אוטובוס ובו נוצרים קופטים היום  (שישי) מדרום לקהיר שבמצרים. אף ארגון עוד לא הצהיר כי הוא עומד מאחורי הירי. הפיגוע מצטרף לשורה של מעשי אלימות נגד המיעוט הנוצרי-קופטי במדינה בשנה האחרונה.

לפי דיווח בטלוויזיה הממלכתית המצרית, גורמים רשמיים אמרו כי ההתקפה התרחשה בזמן שהאוטובוס היה בדרכו למנזר סיינט סמואל, שנמצא באזור אל מיניה, 220 ק"מ מדרום לקהיר.

עד כה אף ארגון לא הצהיר כי הוא עומד מאחורי האירוע שמצטרף לגל מתקפות טרור שעוברים הנוצרים הקופטים במצרים מידי כוחות דאעש. לפני כחודש חמושים של ארגון המדינה איסלמית פתחו באש לעבר כוח שיטור מצרי, שעמד במחסום סמוך למנזר סנטה קתרינה, הרגו שוטר אחד ופצעו ארבע אנשים נוספים. על פי הודעת ארגון הטרור, זוהי הפעם הראשונה בה דאע"ש תוקף מנזר. כשבוע לפני כן פגע דאעש בשתי כנסיות במצרים, ביום בו חוגגים הנוצרים את "יום הראשון של הדקלים". בשני הפיגועים נהרגו כ-45 אנשים.

לאחר שמוחמד מורסי עלה לשלטון ביוני 2012, החריפה רדיפת הקופטים ברחבי מצריים. הרדיפה כללה הצתת כנסיות, מנזרים ומבני מגורים של אזרחים קופטים, רצח אזרחים ומקרים רבים של אלימות נגדם. לאחר כשנה, משתפס עבד אל-פתאח א-סיסי, את השלטון, הפגיעה בקופטים פחתה.

נושאים קשורים:  טרור, מצרים, הכנסייה הקופטית, נוצרים, פיגוע ירי
תגובות
×