נערה בת 16, תושבת חיפה, נהרגה אתמול (שלישי) בתאונת "פגע וברח" ברחוב אבן גבירול בעיר. ככל הנראה הרכב פגע בה כשחצתה את הכביש במעבר חצייה, והנהג נמלט מהמקום. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שחלף בסמוך העניק לה טיפול רפואי ופינה אותה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בעיר, כשהיא סובלת מחבלת ראש. לאחר זמן קצר קבעו בבית החולים את מותה.

המשטרה קוראת לנהג הפוגע להסגיר עצמו בטרם היא תגיע אליו.

פראמדיק מד"א רועי פאר שטיפל בנפגעת מספר כי הוא וצוות ניידת טיפול הנמרץ של מד"א חלפו בסמוך לאירוע כשהתקבלה הקריאה ובהגיעם הבחינו בצעירה שוכבת מחוסרת הכרה עם סכנה ממשית לחייה. "הנפגעת סבלה מחבלה כלל מערכתית קשה שבעקבותיה היא טופלה תרופתית, הונשמה ובוצעו פעולות נוספות מצילות חיים תוך שהיא מועברת במהירות לבית החולים".

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בתחילת השבוע עולה כי בשנת 2016 נהרגו בכבישי ישראל 335 בני אדם, עלייה של 4% לעומת השנה שעברה. לעומת זאת, כמות תאונות הדרכים פחתה – 12,015 תאונות דרכים עם נפגעים, ירידה של כ-0.8% לעומת שנת 2015, כאשר 287 מוגדרות כתאונות קטלניות, מספר הנמוך ב-1.7% לעומת שנת 2015. מנתוני 'אור ירוק' עולה כי עד כה נהרגו בשנת 2017, 145 בני אדם, לעומת 140 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.