הנהג החשוד במעורבות בתאונת ה"פגע וברח" הקטלנית שארעה אתמול בחיפה, בה קיפחה את חייה נערה בת 16, נעצר היום (רביעי) על ידי המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי בעקבות עבודת חקירה מאומצת שהחלה מיד עם הגעת השוטרים ובוחני התנועה לזירה ושנמשכה לאורך הלילה והבוקר, אותר בשעות הצהריים הנהג החשוד, תושב חיפה כבן 65.

החקירה כללה שימוש באמצעים טכנולוגיים, גביית עדויות ואיסוף ראיות מהזירה. בנוסף לנהג החשוד, בוחני המשטרה הצליחו לאתר ולמצוא גם את הרכב שעל פי החשד פגע בנערה. הערב יבקשו הבוחנים להאריך את מעצרו של החשוד בבית המשפט בחיפה.

כזכור, נערה בת 16, תושבת חיפה, נהרגה אתמול (שלישי) בתאונת "פגע וברח" ברחוב אבן גבירול בעיר. ככל הנראה רכב פגע בה כשחצתה את הכביש במעבר חצייה, והנהג נמלט מהמקום.

צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שחלף בסמוך העניק לה טיפול רפואי ופינה אותה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בעיר, כשהיא סובלת מחבלת ראש וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותה. לאחר התאונה, פנתה המשטרה לנהג האלמוני לסגיר את עצמו בטרם היא תגיע אליו.

פראמדיק מד"א רועי פאר שטיפל בנפגעת סיפר כי הוא וצוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א חלפו בסמוך לאירוע כשהתקבלה הקריאה ובהגיעם הבחינו בצעירה שוכבת מחוסרת הכרה עם סכנה ממשית לחייה. "הנפגעת סבלה מחבלה כלל מערכתית קשה שבעקבותיה היא טופלה תרופתית, הונשמה ובוצעו פעולות נוספות מצילות חיים תוך שהיא מועברת במהירות לבית החולים".

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בתחילת השבוע עולה כי בשנת 2016 נהרגו בכבישי ישראל 335 בני אדם, עלייה של 4% לעומת השנה שעברה. לעומת זאת, כמות תאונות הדרכים פחתה – 12,015 תאונות דרכים עם נפגעים, ירידה של כ-0.8% לעומת שנת 2015, כאשר 287 מוגדרות כתאונות קטלניות, מספר הנמוך ב-1.7% לעומת שנת 2015. מנתוני 'אור ירוק' עולה כי עד כה נהרגו בשנת 2017, 145 בני אדם, לעומת 140 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.