מגיפת כולירה שפרצה בתימן גבתה בשלושת החודשים האחרונים את חייהם של 1,500 בני אדם, וכרבע מיליון נוספים נדבקו במחלה. כך דיווח ראש ארגון הבריאות העולמי (WHO) בתימן, ד"ר נביו זכריה במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (שבת) בצנעא הבירה. עוד הוסיף כי המגיפה ממשיכה להתפשט ברחבי המדינה לאזורים שטרם היו נגועים בה, וטען כי 30,000 רופאים ואחיות הנאבקים במגיפה לא קיבלו שכר מזה 10 חודשים.

לפי הדיווח חלה עליה של 200 קרבנות וכ-46,000 חולים מאז שהכריז האו"ם על המגיפה לפני שבועיים. בהכרזה על המגיפה טען ארגון הבריאות העולמי כי מדובר בהתפרצות הכולירה הקטלנית ביותר בעולם בזמננו, וכי בכל יום כ-5,000 בני אדם נדבקים במחלה. עוד דווח כי לפחות רבע מהקורבנות הם ילדים.

התפרצות המגיפה חלה על רקע משבר רעב חמור השורר בתימן בעקבות המלחמה המתנהלת בה מזה למעלה משנתיים.

בספטמבר 2014 השתלט ארגון צבאי של אזרחי תימן החות'ים, בגיבוי איראן, על צנעא והכריז על הקמת ממשלה חדשה בראשותם. תוך כחצי שנה כבשו החות'ים כשליש משטחה של המדינה בחלקה המערבי. ב-26 במרץ 2015 פתחה קואליציה של מדינות ערביות ומוסלמיות, בהובלת ערב הסעודית, במבצע "סופה נחרצת", שמטרתו להדוף את החות'ים ולהחזיר את השלטון לידי ממשלת תימן הסונית הגולה. מאז מתחוללת בתימן מלחמה בין ארבעה צדדים: 1. החות'ים בגיבוי איראן השולטים במערב המדינה. 2. השבטים הסונים הנאמנים לממשלה הגולה, הנתמכים בקואליציה בינלאומית בראשות סעודיה. 3. אל-קאעידה בחצי האי-ערב. 4. דאעש (פורשי אל-קאעידה).

לפי נתוני האו"ם המלחמה גבתה עד כה את חייהם של יותר מ-40,000 בני אדם, ביניהם לפחות 10,000 אזרחים, וגרמה לעוד רבבות פצועים, שלושה מיליון עקורים, כ-19 מיליון בני אדם (כ-80% מהאוכלוסיית תימן) נזקקים לסיוע הומניטרי, 7.3 מיליון בני אדם סובלים מרעב ו-462,000 ילדים בסכנת מוות מרעב.