נבחרת ישראל בג'ודו תפתח היום (שני) את הופעתה האליפות העולם שמתקיימת השנה בהונגריה. מהסגל הישראלי ייעדרו המדליסטים האולימפיים ירדן ג'רבי ואורי ששון, כמו גם שגיא מוקי שהגיע למקום הרביעי באולימפיאדת ריו. למרות שהציפיות למדליה לא גבוהות במיוחד, הנבחרת מורכבת מ-12 כישרונות צעירים ומבטיחים.

הג'ודוקא הבכיר במשלחת הוא טל פליקר, שמגיע לאליפות כמדורג ראשון בעולם במשקל עד 66 ק"ג, אחרי שנה מרובת הישגים בסבב העולמי. ג'ודוקא נוסף שצפוי לבלוט הוא טוהר בוטבול, שיתחרה במשקל עד 73 ק"ג.

לינדה בולדר, שתחזור לתחרות הגדולה הראשונה שלה מאז אולימפיאדת ריו, וגילי כהן, המדורגת שלישית בעולם במשקל עד 52 ק"ג, יקוו להשיג תוצאות מכובדות אצל הנשים.

יושב ראש איגוד הג'ודו, משה פונטי, דאג להנמיך ציפיות מהנבחרת במסיבת העיתונאים שנערכה לקראת האליפות. "אנחנו יוצאים לאליפות עולם אחרי אולימפיאדה בה חזרנו עם שתי מדליות אולימפיות" אמר פונטי, "אם הספורטאים יתברגו במקומות 9-7, זה ייחשב כהישג טוב. אנחנו נתכונן לאליפות אירופה שתהיה בישראל בשנת 2018, ושם נתחרה עם הספורטאים המובילים שלנו. העיקר שנחזור עם ספורטאים שמחים ומאושרים".

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה, אמר כי "כל הרשימה שטסה לאליפות העולם התמודדה, בגילאים הצעירים יותר, על מדליות בג’וניור. אלו ספורטאים שצמחו מלמטה, וכרגע זה שלהם הם בקדמת הבמה. המטרה היא אולימפיאדת טוקיו. שם אנחנו רוצים להוכיח".

הנבחרת הישראלית

טל פליקר (עד 66 ק"ג) הג'ודוקא הבכיר של ישראל בטורניר, המדורג ראשון בעולם. ההישג האחרון של פליקר, אחרי שנה מוצלחת במיוחד, היה הזהב בגראנד פרי קנקון ביוני. קודם לכן, השיג את המקום הראשון בגראנד סלאם בבאקו, ודורג שלישי בגראנד פרי בגרמניה. פליקר ימתין למנצח בקרב בין קובני לגרמני.

 

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג). זוכה מדליות הארד בגרנד סלאם בבאקו ובגרנד פרי באנטליה, יתחרה באותה קבוצת משקל כמו פליקר. הוא ימתין ליריב מאלג'יריה בסיבוב השני, ולאור מקרי העבר יהיה מעניין לראות אם האלג'יראי אכן יתייצב לקרב מולו.

דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג). אחרי שנה טובה בסבב האירופי ,ינסה בן דוד לעבור שלב או שניים, וזה יהיה הישג נהדר עבורו. בסיבוב הראשון, יפגוש יריב מאוזבקיסטן.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג). בוטבול, המדורג שביעי בעולם במשקלו, זכה השנה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל  23 בתל אביב וזכה בארד בגרנד סלאם בפריז ובבאקו, ובגרנד פרי באנטליה. הוא יחל להתחרות בסיבוב השני, שם ימתין למנצח בין מתמודד גנאי למתמודד ארמני.

 

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג). הג'ודוקא, שפרץ השנה, הספיק לזכות בזהב בגרנד פרי בקנקון. מול הענקים בעולם במשקלו,יהיה לפלצ'יק הרבה יותר קשה. הוא יפתח את התחרות מול אלי ארדואן הטורקי.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג). נציגת ישאל בריו, זכתה השנה מדליית כסף באנטליה, ובארד בבאקו. תתמודד מול יריבה מויטנאם.

נועה מינצקר (עד 48 ק"ג). זוכת הארד בגרנד סלאם בבאקו והארד בגרנד פרי אנטליה, שמתחרה בקטגוריית המשקל של שירה ראשוני, תפגוש את הגרמניה קטרינה מינץ בסיבוב השני.

גילי כהן (עד 52 ק"ג). המדורגת במקום השלישי בעולם, וזוכת מדליית כסף בגרנד פרי באנטליה, הוגרלה לקרב מול יריבה מאנגולה או מקרואטיה בסיבוב השני.

אריאל בצלאל (עד 52 ק"ג). זוכת מדליית כסף בגרד פרי באנטליה השנה, תפתח את התחרות מול יריבה מספרד.

ענבל שמש (עד 63 ק"ג). לג'ודוקא הצעירה, שמתחרה באותה קבוצת משקל כמו ירדן ג'רבי, אין כל ניסיון בזירה הבינלאומית. בקרב הראשון, תפגוש את קטרינה וולקובה הרוסייה.

לינדה בולדר  (עד 70 ק"ג). הג'ודוקא שהגיעה לרבע הגמר בריו וסיימה וסיימה במקום השביעי, תשתתף בתחרות הגדולה הראשונה שלה מאז אולימפיאדת ריו. היא תפתח מול מריה ברנבאו הספרדייה, אלופת גראנד פרי קנקון.

ירדן מאירסון (עד 78 ק"ג). בגרנד פרי שנערך השנה באנטליה, השיגה מאירסון השיגה את מדליית הכסף. בסיבוב הראשון היא הוגרלה לקרב מול אודרי צ'ומיאו הצרפתייה, אלופת גראנד סלאם פריז.

בהצלחה!