כמה עשרות נכים ופעילים חברתיים הפגינו אמש (רביעי) מול אירוע השנה החדשה של הליכוד באיירפורט סיטי. ההפגנה התקיימה במחאה על גובה קצבת הנכות, שעומדת היום על 2,342 ש"ח. אלכס פרידמן יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אמר בהפגנה, "זה המאבק של כולם על חוסנה החברתי של מדינת ישראל. אין פה ימין או שמאל, רבים מאיתנו ליכודניקים. אני קורא לראש הממשלה לצאת אל המפגינים, בוא נרים כוסית ביחד, תראה שגם אנחנו בני אדם".

הפגנת הנכים מול הרמת הכוסית של הליכוד (טל כרמון).

בשונה מההפגנה הקודמת מול אירוע הליכוד בגני התערוכה, בה רבים מבאי הכנס זלזלו במפגינים, בהפגנה הזאת רבים מהם הביעו תמיכה במאבק.

אליס היימן שהגיעה להפגנה מהצפון יחד עם בנה הקטן אמרה: "אף אחד לא בחר להיות נכה. מדובר באנשים ששילמו כל חייהם ביטוח לאומי ופרנסו משפחות. אף אחד לא בוחר לקום בבוקר ללכת לקופת החולים ולשלם אלפי שקלים על תרופות. 16 שנה ישבנו בשקט. אין פה ימין ואין פה שמאל, אנחנו רוצים להגיד לכם חברי הליכוד, מגיע לנכים לקבל את מה שמגיע להם לא בגלל מי שהם הצביעו לו. זה לא מאבק פוליטי. אני פונה לנשיא המדינה להתערב לתמוך בנכים". פעיל נוסף בהפגנה אמר, "לא יכול להיות שכחלון מתגאה שמדינת ישראל במצב הכלכלי הכי טוב שהיא הייתה בו מזה שנים ומצד שני אומר שאין כסף לנכים. המדינה בעודף גביה של מיסים והיא יכולה להעלות את קצבת הנכות וקצבת הזקנה".

הפגנת הנכים מול הרמת הכוסית של הליכוד (טל כרמון).

חלק מחברי הכנסת שהגיעו לכנס ועברו ליד ההפגנה עצרו להביע תמיכה בנכים. "אני מקווה שכבר השנה המצב ישתנה", אמר ח"כ יהודה גליק. ח"כ ענת ברקו אמרה, "אנחנו בעדכם ואני חושבת באמת שצריך להעלות את שכר הנכים לחיים בכבוד". השר אקוניס אמר, "מאבק צודק. לצערי המהלך בוועדת שרים נמנע, ולא בגללי. כולם יודעים איפה הבעיה האמיתית וגם אתם יודעים". היו גם ח"כים, שרים וחברי מפלגה שבחרו להתעלם מהמפגינים וביניהם מירי רגב, איוב קרא, אבי דיכטר, יריב לוין, מיקי זוהר, ישראל כץ וניר ברקת.