היום (חמישי) בשעות הבוקר חסמו ארגוני הנכים חלקים מכביש 1 לכיוון מזרח, ומאוחר יותר גם את אזור גשר המיתרים בכניסה לירושלים. הנכים מוחים על גובה קצבת הנכות, ונאבקים על כך שתעלה לגובה שכר המינימום.

מהארגונים "נכה לא חצי בן אדם" ו"מטה מאבק הנכים" שהובילו את החסימה, נמסר כי למרות ההתקדמות ותמיכתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הם לא ירפו ידם עד לתחילת המו"מ הישיר בפועל וכעת מקיימים את הבטחתם.

לדברי אלכס פרידמן, יו"ר "נכה לא חצי בן אדם": המאבק נמשך כי בזמן שראש הממשלה דוחה החלטות לאחרי החגים, הנכים צריכים לשרוד את החגים מסכום של 2,342 ש"ח שכבר אזלו לתרופות. מאסנו בהבטחות, אני זקוקים למעשים. אני קורא לראש הממשלה להתחיל משא ומתן עוד היום".

במהלך הלילה הדביקו נכים מודעות אבל על יד בתים של אנשי ציבור. במודעות כתוב ש"נכה כללי ז"ל כתוצאה ממדיניות ההזנחה של ממשלות ישראל".

מודעת אבל שנתלתה ע״י פעילי מאבק הנכים.

בישיבת הממשלה בראשון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי התכנית להעלאת קצבאות הנכים תובא לאישור הממשלה לאחר החגים. עם זאת, עד כה לא פורסמו המלצות הוועדה הבין משרדית בראשות פרופ' אבי שמחון, וכלל לא ברור מה יהיו ההמלצות הסופיות שיוגשו. נתניהו הצהיר כי הקצבאות יעלו ב-4 מיליארד שקלים אך רק תוך 4 שנים. כלל לא ברור אם התוספת עליה הצהיר רוה"מ היא בכלל רלוונטית, וזאת בהתחשב בעובדה שבכל מקרה הקצבאות צפויות לעלות בתקופה זו בסכום של כ-3.2 מיליארד שקלים בגידול טבעי.