יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד הודיע לנציב הכבאות, רב טפסר דדי שמחי, על החרפה נוספת של הצעדים הארגוניים ברשות הארצית לכבאות ולהצלה, כלומר הצעדים הארגוניים עליהם הוכרז אתמול במחוז הצפון, יורחבו לכלל חלקי הארץ. "לאור התנהלותכם הכוחנית והמזלזלת, לא נותרה בידינו כל ברירה אלא לפעול לשינוי סדרי העדיפויות ולמנוע פגיעה בזכויות העובדים ונציגותם. אני מצר על הצורך בנקיטת פעולות ארגוניות ואני רואה בך אחראי לאי הנעימות אשר תגרם עקב כך לכל הנוגעים בדבר ולאזרחים", כתב בר דוד בהודעתו.

בר דוד הביע כעס על כך שהנציב מתעלם מפניות ההסתדרות, ואינו מתערב בעצמו במשבר, "צר לי שלא התפנת לענות למכתבי שהיה בחזקת התראה חמורה על קריסת מערכת יחסי העבודה, ובחרת לענות לי בנושא כה חשוב זה באמצעות 'העוזרת האישית הבכירה במשרדך'. כנראה מניעת שי לעובדים ורדיפתם על רקע ההתארגנות, חשובים יותר ממשא ומתן עם נציגות העובדים. חמור הדבר בעיני שבעת כה קצרה בתפקידך הצלחת להביא להרס מערכת יחסי העבודה".

מחאת הכבאים (צילום: ארגון הכבאים)

במסגרת החרפת הצעדים הארגוניים, ועל פי החלטת ארגון הכבאים הארצי בראשות אבי אנקורי והסתדרות המעו"ף, באמצעות מחזיק תיק הכבאים עו"ד אסף אדר, יופסקו בכל רחבי הארץ השתתפות העובדים בתרגילים, אימונים והדרכות וכן יציאה לאבטחות. עם זאת, הדגיש ארגון הכבאים, כי כל הפעילות המבצעית השגרתית תמשיך להתנהל כסדרה. בר דוד אף הודיע על הקמת ועדת חריגם בראשות עו"ד אדר, אשר תבחן כל פניה של ההנהלה לגופה על מנת למנוע פגיעה בפעילות מבצעית זו.

בנציבות הגיבו לטענתו של בר דוד באשר לאי תשלום השי לחג ומסרו: "הרשות הארצית לכבאות והצלה מעבירה תשלום לוועדי עובדים 3 פעמים בשנה לטובת רווחת העובדים. התשלום מועבר באמצעות חשבות המשרד לביטחון הפנים. כלל התשלומים לוועדים נמצאים בימים אלו במערכת התשלומים הממשלתית מרכב״ה וממתין לאישור החשבות. נמסר לנו כי התשלום יועבר לפני ראש השנה".