שני מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם אתמול (חמישי) בעיר נוסירייה שבדרום עיראק, והרגו 74 בני אדם. כך מסר גורם רפואי רשמי לערוץ הטלוויזיה העיראקי kurdistan24. עוד נמסר כי בין ההרוגים היו 7 אזרחים איראנים, וכי 91 בני אדם נוספים נפצעו. ארגון דאעש הצהיר כי הוא עומד מאחורי המתקפה הקטלנית שנערכה במסעדה ובמחסום משטרתי בפאתי העיר.

המחבל הראשון התפוצץ בתוך מסעדה בנוסירייה, בשעה ששלושה או ארבעה מחבלים נוספים פתחו באש לעבר הסועדים. זמן קצר לאחר מכן, התפוצצה מכונית תופת במחסום משטרתי בירידה מהכביש המהיר לעיר. מחסום הנועד למנוע ממחבלים את הכניסה לעיר.

גורמים בבתי חולים בעיר דיווחו כי בין ההרוגים שבעה אזרחים איראנים. דאעש ביצעו מעט התקפות יחסית בדרום עיראק, שבה מרבית האוכלוסייה היא שיעית, ובה מרוכזת תעשיית הנפט של המדינה. במהלך שנת 2016 פוצצו עצמם 1,141 מחבלים מתאבדים של דאע"ש בסוריה, לוב ועיראק, 864 מהם עשו זאת באמצעות רכבי תופת. מאז הכרזת דאעש על ייסוד "הח'ליפות האיסלאמית" לפני כשלוש שנים נרצחו על ידו לפחות 47,000 אזרחים לא חמושים על אדמתן של 35 מדינות שונות. כמעט מחצית מההרוגים –כ-27,000 נפשות – נרצחו בעיראק, מולדת הארגון.

הפיגוע הכפול של דאעש התרחש באותה העת בה רוסיה שיגרה טילי שיוט לעבר עמדות אסטרטגיות של הארגון באזור דיר א-זור, אשר דאעש מתקשה להחזיק למול צבא אסד ובני בריתו התוקפים מדרום והכוחות הסוריים הדמוקרטיים התוקפים מצפון. דאעש איבד בחודשים האחרונים שטחים עצומים בסוריה ובעיראק ואת הערים מוסול ותל-עפר שבצפון עיראק.

משרד ההגנה הרוסי במוסקבה הודיע כי שיגר על מתקנים של דאעש 7 טילי שיוט, משתי צוללות שנשלחו לים התיכון לאחרונה, ממרחק של 500 עד 670 ק"מ.

"המטרות שהותקפו היו עמדות פיקוד, מרכזי תקשורת, כמו גם מצבורי נשק ותחמושת של החמושים באזורים שבדרום-מזרח דיר א-זור שתחת שליטת דאעש", נמסר בהודעת משרד ההגנה הרוסי.