כלי טיס ישראליים תקפו אמש (שישי) מחסני נשק של חיזבאללה באזור שדה התעופה של דמשק – כך דיווחו כמה מקורות לבנונים וסוריים. דובר צה"ל מסר כי הצבא "לא מגיב לפרסומים" בנושא.

בדיווח של האתר הפלסטיני "אל ערבי אל-ג'דיד" נטען כי פיצוצים נשמעו באזור שדה התעופה בבירה הסורית בשעות הלילה הקטנות. באתר "דמשק אלאן" המקורב לשלטון הסורי דווח כי טיל ששיגרו כלי טיס ישראליים פגע בשדה התעופה. באתרים סוריים נוספים, שחלקם מזוהים עם משטר אסד וחלקם מזוהים עם האופוזיציה, פורסמו תמונות של שריפות שיוחסו לתקיפת שדה התעופה, שלכאורה כוונה נגד מחסני תחמושת של חיזבאללה וצבא אסד. ארגון זכויות אדם סורי שמבוסס בלונדון ונחשב אמין אישר את הדיווחים בנוגע למתקפה וטען שהמטוסים הישראלים שיגרו את הטילים משמי לבנון. בדיווחים של כמה כלי תקשורת בסוריה צוין כי אין נפגעים בתקיפה וכי הצבא הסורי הגיב לה ואף פורסם סרטון של טיל שנורה לכאורה לעבר מטרה אווירית ונטען כי מערך ההגנה האווירית של הצבא הסורי יירט מל"ט ישראלי שטס בשמי דמשק. אולם, לתיעוד אין אימות ממקור נוסף ולא ניתן לקבוע בוודאות שהוא מציג הפלה של מל"ט.

הדיווח מגיע שבועיים לאחר שהותקף בסיס צבאי בסוריה – תקיפה שיוחסה אף היא בידי מקורות זרים לישראל. בתקיפה שאירעה ב-7 בספטמבר הופצץ מתקן בבסיס הסמוך לעיר מסיאף שבמערב סוריה.

צבא אסד טען אז כי שני חיילים נהרגו בתקיפה האווירית שבוצעה לכאורה מתחומי המרחב האווירי של לבנון. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח באותה העת כי שבעה בני אדם נהרגו בתקיפה שכוונה גם נגד מתקן לייצור נשק כימי וטילים וכן נגד בסיס לאחסון טילי קרקע-קרקע.

הבסיס שהותקף לפני שבועיים, במחוז חמת, נמצא במרחק של 70 קילומטרים מבסיס חיל האוויר הרוסי חמימים שבלטקיה שבתחומו נמצאות מערכות ההגנה נגד מטוסים מדגם S-400 הנחשבות למתקדמות אולם המערכות לא פעלו נגד מי שתקף את המתקן. צבא סוריה האשים את ישראל באחריות לתקיפה ואיים כי יהיו לה "השלכות מסוכנות".