ג'ון גלן היה האדם הראשון לצלם תמונה של כדור הארץ מהחלל ואילו ניל ארמסטרונג צילם את התמונה הראשונה על פני הירח. ההדפסים המקוריים של שתי התמונות הללו, לצד 443 תמונות נדירות נוספות, שצולמו בידי אסטרונאוטים אמריקנים, עומדות השבוע למכירה פומבית בבית המכירות 'סקינר'. במכירה הפומבית, המכונה "יופיו של החלל", ניתן למצוא תמונות שצולמו בימי "שגעון החלל" של נאס"א והמשימות המאויישות לירח בשנים 1961-1972, תקופה ששיאה הייתה בנחיתה הראשונה על הירח ב-1969.

"התמונות יקרות ערך לא רק בשל חשיבותן המדעית וההיסטורית אלא בשל איכויותיהן האומנותיות", כך מישל למונייר, מומחית לצילום אומנותי בבית המכירות. "בעוד שמטרתם המרכזית של האסטרונאוטים הייתה לתעד את פעילותם, הם שאבו השראה ממה שראו ויצרו תמונות שמתעלות על כל מסמך או תיעוד כתוב".

באז אלדרין הולך על הירח, ניתן לראות את ניל אמסטרונג שצילם את התמונה משתקף מבעד לקסדה של אולדרין. יולי 69 (צילום: נאס"א)

התמונות המוצעות למכירה אינן העתקים כי אם ההדפסים המקוריים שהופקו על-ידי נאס"א בעקבות משימות מרקורי (1958-1963), ג'מיני (1961-1966) ואפולו (1969-1972) ורובם נושאים סימונים רשמיים של נאס"א, כתוביות ומספרי זיהוי. בית המכירות מעריך את התמונות, כל אחת בנפרד, בשווי של 300-9,000$.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

התמונות נרכשו לאורך השנים ממדעני ועובדי נאס"א על-ידי אספן פרטי שזהותו לא מפורסמת. הן כוללות פורטרטים של אסטרונאוטים, צילומים נסתרים בזמן אימונים ותמונות דרמטיות של הליכות ירח ומבט אל כדור הארץ מהחלל. בולטת ביניהן תמונה מ-1962 של כדור הארץ מואר על-ידי השם שצולמה בידי ג'ון גלן והיא התמונה הראשונה של כדור הארץ שצילם אדם מהחלל.

תמונה של כדור הארץ מהחלל שצילם האסטרונאוט ג'ון ה. גלן פברואר 62 (צילום: נאס"א)

בנוסף, ישנן התמונה המוכרת שצולמה על-ידי באז אולדרין ב-1969 של עקבת הרגל שלו על אדמת הירח וזו שבה צילם ניל ארמסטרונג את באז אולדרין כשבהשתקפות על מכסה הזכוכית של הקסדה שלו ניתן לראות את ארמסטרונג עצמו ואת רכב הנחיתה שלהן.

בעוד שכיום מדבר הנשיא טראמפ על החזרת הטיסות המאויישות לירח, התערוכה מציעה מזכרת היסטורית: תמונתו של האסטרונאוט יוג'יו קרנאן מהלך על-פני הירח ב-1972, הפעם האחרונה בה אדם עשה זאת.