הגולף בישראל ממשיך לצבור תאוצה. אחרי פורצת הדרך –  לטיסיה בק בת ה-25 שהשתתפה בליגת המכללות בארה"ב במדי מכללת דיוק, והייתה לגולפאית הישראלית הראשונה באולימפיאדה – הגיע תורה של אלופת ישראל, דנה לרנר, להמשיך את התנופה של הענף.

לרנר, תלמידת י"ב בת 17.5, קיבלה מלגת לימודים ותשחק בארבע השנים הקרובות במכללת איווה, מהדרג הראשון של המכללות בארה"ב. אלפות ישראל החלה את דרכה באקדמיה של מועדון הגולף בקיסריה, ובשלוש השנים האחרונות מתאמנת במועדון הגולף בגעש אצל המאמן דייויד גולדנברג – יהודי שעלה לארץ מצפרת לפני כעשר שנים, והביא לשיפור המשמעותי ביכולת שלה ולקפיצת מדרגה המקצועית.

It's official! Say hello to our 2 newest Hawkeyes — Dana Lerner & Manuela Lizarazu!

Posted by University of Iowa Women's Golf on Friday, 10 November 2017

מוקדם יותר השנה, השתתפה לרנר השתתפה בטורניר האורנג' בול , התחרות היוקרתית ביותר בעולם לצעירים, הנחשבת לאליפות העולם הלא רשמית לספורט יחידני. ההופעה של בטורניר משכה את תשומת הלב של מספר מכללות, שהציעו לה להצטרף לנבחרות הגולף שלהן.

אמרה לאחר שהתבשרה', באופן רשמי, על קבלת המלגה, אמרה לרנר כי "אני עוד מעכלת…ברור שזה מאוד משמח אותי, אבל זה גם מאתגר ואני מקווה לעמוד בציפיות. מדובר בשינוי משמעותי בחיים וייקח לי זמן להתכונן אליו".

יו"ר איגוד הגולף, אלון גרנות, אמר כי "איגוד הגולף משקיע בשנים האחרונות מאמצים גדולים מאוד בהעלאת איכות המאמנים בארץ מתוך הכרה שרק מאמנים טובים מביאים תוצאות. אנחנו מלווים את דנה מאז שזכתה באליפות ישראל לנוער בהיותה בת 14 ואני גאה בה מאוד, צופה לה עתיד ורוד ומאחל לה הצלחה במכללות. מדובר בתקדים ששחקנית שסיימה את כל קריירת הנוער שלה בארץ מתקבלת למכללה".