טים ווילסון בן ה-37 הוא חבר במפלגה השמרנית המהווה חלק מהקואליציה, והינו הומוסקסואל מוצהר. בעת דיון בבית הנבחרים ולקראת סוף נאומו הוא הציע נישואין לבן זוגו בשבע השנים האחרונות, ראיין בולגר (33, מורה), שישב ביציע הציבורי.

"בנאום הראשון שלי בבית הנבחרים הגדרתי את הקשר בינינו על ידי הטבעות אותן שנינו עונדים על יד שמאל שלנו, והן התשובה לשאלה שלא יכולנו לשאול" אמר ווילסון כשקולו נשנק מהתרגשות. "כעת נותר רק דבר אחד לעשות: ראיין פטריק בולגר, האם תינשא לי?" הוא שאל.

לקול תשואות הקהל וכשהיושבים לידו טופחים על גבו ענה בולגר "כן". על פי הנחיית יושב הראש בדיון נרשמה התשובה בפרוטוקול הרשמי. "אני מבקש לציין בפרוטוקול שזה היה 'כן' – כן מהדהד. ברכותיי" אמר מיטשל.

הדיון שהתקיים באותה העת בבית הנבחרים האוסטרלי הוא חלק ממאמץ של מפלגות הקואליציה להעביר את החוק לאחר משאל עם בו הצביעו 62% מהמצביעים בעד אישור נישואים חד מיניים במדינתם.

באוסטרליה מתקיים דיון ציבורי ער סביב השאלה, כאשר גורמים דתיים מבקשים להבטיח כי תכובד זכותם לסרב לבצע נישואים חד מיניים, וגורמים שונים בבית הנבחרים מבקשים להוסיף תיקונים המאיימים לדחות את קבלת החוק – דבר המייצר לחץ אצל תומכיו.