שוב אלימות הבוקר של מאבטחי ההנהלה כלפי העובדים השובתים בחברת ההיי-טק ECI. בסרטון שעלה בשעה האחרונה לרשתות החברתיות, נראים המאבטחים מפעילים אלימות לא פרופורציונאלית כלפי העובדים, החוסמים את הכניסה למשרדי החברה בפתח תקווה. כזכור העובדים נאבקים נגד החלטת החברה לפטר 100 מתוך 850 העובדים בישראל.

לאחר שאתמול הופעלו אלימות וכוח רב כלפי העובדות והעובדים המפגינים, נכנסת היום (רביעי) השביתה של 850 עובדי ECI ליומה השני. במסגרת העיצומים, תימשך ההשבתה של כל עבודות הפיתוח ולא יינתנו שירותי תמיכה ללקוחות החברה בארץ ובחו"ל. בשעה 11:00, ההנהלה, ועד העובדים ואיגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק צפויים להיפגש לישיבת מו"מ נוספת.


בשל השימוש המופרז בכוח שנקטו מאבטחי ההנהלה אתמול, אחד העובדים שנפגעו פונה אתמול למיון ועודנו מאושפז להמשך בדיקות והשגחה רפואית לאחר שחש בליבו בעקבות התקרית. על רקע התוצאות החמורות של האלימות, ההנהלה קראה היום לכל העובדים, בהם השובתים וגם המיעוט שתכנן להתייצב לעבודה, להישאר בביתם.

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר: "אתמול והבוקר היינו עדים לאופן החמור שבו ההנהלה בחרה לנהל את המשבר הזה, תוך הפגנת חוסר רגישות משווע וללא פרופורציות. שכירת מאבטחים בתשלום נגד העובדים והפעלת כוח מיותרת שנועדה לשבור את רוח השובתים, הם דברים שראויים לגינוי. אנו מקווים כי ההנהלה תגיע היום לפגישת המו"מ מתוך כוונה כנה לחתור לפתרון המשבר. במידה והפגישה תסתיים ללא תוצאות גם הפעם, נחריף את המאבק".

אלימות בהפגנת עובדי ECI באתר החברה המרכזי בפתח תקווה (צילום: ועד העובדים)

הערב (רביעי), ישובו עובדי ECI להפגין בכפר שמריהו, מול ביתו של המיליארדר שאול שני, בעל השליטה בחברה, בדרישה להתערבותו המידית ולנטילת האחריות על המשבר החמור שבו נמצאת החברה.

החברה סירבה להגיב על האלימות שהתרחשה אתמול.