עובדי מרכז המחקר והפיתוח של יצרנית מערכות האבטחה "ויסוניק" ברמת החיל בתל אביב פתחו במהלך להקמת ועד עובדים, בסיוע האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות הכללית. כך נודע ל"דבר ראשון".

ביולי שנה שעברה הודיעה הנהלת החברה על סגירת מפעל הייצור בקריית גת, בעקבות הודעה זו התאגדו עובדי המפעל וניהלו מאבק על תנאי הפרישה שלהם, שבסופו נחתם הסכם קיבוצי בו התחייבה הנהלת החברה על תשלום פיצויים מוגדלים לעובדים. בינואר פוטרו מרביתם של 400 עובדי המפעל, ופעילותו עברה לסין. יתר העובדים הפועלים בסגירתו הסופית צפויים להיות מפוטרים אף הם בחודשים הקרובים.

Posted by ‎התאגדות עובדי ויסוניק‎ on Tuesday, 29 August 2017

ויסוניק הישראלית, שהוקמה ב-1973, מפתחת ומייצרת מוצרים ומערכות לאבטחה ואיתור של ציוד ואנשים בזמן אמת, המיועדים לבתי חולים, בתי כלא ומוזיאונים. היא נמכרה לענקית האבטחה השוויצרית טייקו (Tyco) ב-2011 לפי שווי של 100 מיליון דולר, ומאז פעלה כחלק מהיחידה העסקית של מוצרי האבטחה של החברה.

בעקבות הרכישה, החברה חדלה להיות ציבורית ומניותיה נמחקו מהבורסה. בינואר 2016 הכריזה חברת ג'ונסון על מיזוג עם טייקו תחת השם ג'ונסון קונטרולס. במסגרת המיזוג עבר מטה החברה לאירלנד למטרות מס. הנהלת החברה יושבת במילווקי שבארה"ב. ג'ונסון קונטרולס מעסיקה כיום 120 אלף עובדים ב־2,000 מוקדים ברחבי העולם.