התמוטט גמלאי המשטרה גיל רוטר השובת רעב מול ביתו של שר האוצר משה כחלון, ונזקק לטיפול רפואי. רוטר ואשת גמלאי המשטרה שושי נובל שובתים רעב, ומקיימים  מזה שבוע וחצי מאהל מחאה לצד גמלאים ומשפחות נוספים, במחאה על הפגיעה בזכויות השוטרים, הסוהרים והגמלאים, ועל אי מתן תוספות השכר שניתנו למשרתי הקבע והגמלאים בצה"ל מאז שנת 2006.

הפגנה מול ביתו של גלעד ארדן (פורום משפחות השוטרים והסוהרים)

במקביל הפגינו גמלאים ומשפחות גם מול ביתו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן, במחאה על כך שאינו פועל די להשפיע. "אתה צריך להציב אולטימטום לממשלה, שאם עד סוף החודש לא מיישמים את השוואת התנאים, אתה מתפטר" קרא גמלאי המשרה דודי מזרחי "אולטימטום נוסף שאתה צריך להציב הוא הקמת ועד לשוטרים ולסוהרים, עם הקואליציה ועם האופוזיציה".

"הבטחת לנו הבטחות והיום, בשעת השין נעלמת, נדמת. ההבטחות שלך נגוזו. שום דבר לא מומש – איגוד לא קם, וללא איגוד, ללא אבא ואמא – השוטרים והגמלאים זנוחים לנפשם" אמרה טטיאנה רובינשטיין שימרי, כשהיא מתייחסת להתחייבותו של ארדן לתמוך בהקמת ועד שוטרים במידה והאוצר יבקש להפריד את תנאי שכרם משכר אנשי הקבע בצה"ל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"היום כשיש פסק דין לשב"כ ולמוסד", אמרה רובינשטיין שמרי בהזכירה את הפסיקה החסויה מלפני מספר שבועות, "במקום לשכב על הכביש בשביל השוטרים, שבימי פיגועים עומדים בחזית, נפגעים, נרצחים – איפה אתה? איפה הקול שלך? מכתב אינו מספיק. צריך לעמוד על הרגליים האחוריות".

לאורך השבוע האחרון קיימו פעילי ארגון 'הועד של השוטרים, הסוהרים והגמלאים' שורת מחאות בכבישי הארץ, בין היתר תוך שהם מפגינים בנתיב הכביש המוביל לנתב"ג.

ביוני 2017 הורה בית הדין האזורי לעבודה למדינה להשיב לשוטרים ולסוהרים תוספות אלו שנמנעו מהם משך כ-12 שנים. המדינה ערערה לבית הדין הארצי לעבודה, והערעור עדיין תלוי ועומד בו. לאחרונה, בעקבות פסיקה של בית הדין הארצי לעבודה שהכירה בזכאותם של גמלאי השב"כ והמוסד לתוספות, קרא ארדן לשר האוצר לעצור את ההליכים המשפטיים ולהגיע להסדר לתשלום חוב המדינה לשוטרים ולסוהרים.

בשבוע שעבר שוחחנו עם רוטר אשר אמר לדבר ראשון: "אנחנו מתכוונים להישאר פה עד ששר האוצר יכבד את החלטת הממשלה והחלטת בית הדין האזורי והארצי לעבודה. אנחנו מקבלים תמיכה ואהדה רבה מהתושבים במקום, שמצטלמים בקריאה לשר האוצר לכבד את ההסכמים. אנחנו חזקים ומתחזקים גם מהתמיכה של ציבור הגמלאים והאזרחים". רוטר מתח ביקורת חריפה על התקשורת שאינה נרתמת לסיקור המאבק של משפחות וגמלאי המשטרה והשב"ס.

לאחרונה התגברו כאמור הקריאות להקמתו של איגוד שוטרים, לאור הפגיעה בזכויותיהם, זאת על אף האיסור החל עליהם בחוק מאז שנת 1979. בחוות דעת משפטית שהכינה הלשכה לאיגוד מקצועי בהסתדרות ב-2009, נטען כי איסור זה כבר אינו חוקתי, לאור ההתפתחויות בפסיקה, בחוקי היסוד ובאמנות הבינלאומיות עליהן חתמה ישראל.