לאחר משא ומתן מורכב, חתמו אתמול (רביעי) ההסתדרות, הנהלת סלקום וועד העובדים בחברה על הסכם קיבוצי חדש שממשיך ומעגן הישגים כלכליים המשפרים את שכר העובדים ומחזקים את ביטחונם התעסוקתי. "ההסכם שלנו נחתם תוך הידברות כנה, הוא מבטא מערכת יחסי עבודה מזן נדיר ומכוון כל כולו לניצחון משותף וחיבור אמיתי שלנו העובדים עם החברה", אמרה יו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב במעמד החתימה.

ההסכם משמר את הישגי העובדים מההסכמים הקודמים שנחתמו בחברה, ומוסיף עליהם הטבות נוספות בדמות תוספת שכר ממוצעת של 3% מדי שנה לכל עובד שהשלים ותק של שנה וחצי בחברה והגדלת ההפרשות לפנסיה ב-1%. בנוסף סוכם על  הארכה מיוחדת של חופשת הלידה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק, במימון החברה, השתתפות החברה בביטוח שיניים לעובדים והקמת קרן מלגות ללימודים גבוהים לעובדים.

יו"ר ועד העובדים בסלקום מיה יניב, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל סלקום ניר שטרן (צילום: רז בירגר).

"עבודה מאורגנת מצמצמת פערים וההסכם שנחתם מביא לידי ביטוי את חשיבות ההון האנושי בסלקום", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, וברך את העובדים. "זהו ההסכם השני בחברה והסכם זה ממשיך את המגמה בענף הסלולר, תוך חיזוק מעמד העובדים ודאגה לביטחונם התעסוקתי. אני רוצה להודות לכל הגורמים שהיו שותפים למלאכת המו"מ, בהם יו"ר הוועד, מיה יניב; מנכ"ל סלקום, ניר שטרן ויו"ר איגוד עובדי הסלולר, יקי חלוצי, שנרתמו והביאו בשורה אמתית לעובדים, בלי להתפשר על יציבותה וחוסנה של החברה".

"אני שמח כי גם בחידוש ההסכם הקיבוצי פעלנו בשיתוף פעולה מלא לטובת העובדים, הלקוחות והחברה אשר תמיד עומדים לנגד עינינו. אני בטוח כי יחסי העבודה הטובים יסייעו לנו לעמוד באתגרים הרבים שנכונו בתקופה זו של תחרות מוגברת בשוק התקשורת", אמר מנכ"ל סלקום, ניר שטרן.

יו"ר איגוד הסלולר וההיי-טק, יקי חלוצי, הודה לוועד ולהנהלה על כך ששימשו כדוגמא ומופת במו"מ, "תוך קיום הידברות מכבדת ושיתוף פעולה שממוקד כולו בטובת העובדים. ההסכם שהושג מהווה צעד משמעותי נוסף לביסוס מערכת יחסי העבודה הקיבוציים בסלקום, הבנויים על ערכי הכבוד ההדדי".

"אני שמחה ונרגשת להציג את ההסכם הקיבוצי השני שלנו, המשכו הישיר של ההסכם ההיסטורי ופורץ הדרך שנחתם ב-2015 והפעם כקבוצה אחת גדולה הכוללת את עובדי החברות סלקום, נטוויז'ן ורשת החנויות דינמיקה", אמרה יו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב.

"במהלך המו"מ הנוכחי לא הפסקנו לחלום וגם להגשים, בין ההישגים ניתן למנות את קליטת עובדי הניקיון וזאת לאחר 20 שנים במיקור חוץ, הארכת חופשת הלידה בשבוע ימים, לראשונה פנסיה מקסימלית בקבוצת סלקום, קרן מלגות לעובדים, ביטוח שיניים לכולם ועוד חבילת תוספות שכר והטבות חלומיות לעובדי החברה המסורים", הוסיפה יניב. "ההסכם שלנו נחתם תוך הידברות כנה, הוא מבטא מערכת יחסי עבודה מזן נדיר ומכוון כל כולו לניצחון משותף וחיבור אמיתי שלנו העובדים עם החברה. אני מאחלת לנו העובדים ולהנהלת החברה שלוש שנים של שקט, עשייה מרובה וקביעת שיאים חדשים", סיכמה.

מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום. צילום: אישי.

תוקף ההסכם החדש הוא כאמור לשלוש שנים והוא יחול הן על עובדי חברת האם סלקום והן על עובדי חברת הבת דינמיקה סלולר. ההסכם כולל תוספת שכר ממוצעת של 3% מדי שנה  לכל עובד שהשלים ותק של שנה וחצי בחברה. חלק משמעותי מהתוספת לשכר יהיה קבוע והיתרה תחולק באופן דיפרנציאלי על פי הצטיינות בעבודה. שיעור ההפרשות לפנסיה יוגדל במהלך תקופת ההסכם באחוז נוסף למקסימום ויכלול המשך הפרשות גם על רכיב התמריצים – שינויים שיש להם השפעה משמעותית על הכספים שנצברים לזכות העובדים לעת פרישה.

לראשונה כולל ההסכם הקיבוצי סעיף שמאפשר לעובדות ולעובדים הארכה מיוחדת של חופשת הלידה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק, במימון החברה. כמו כן, בנוסף לביטוח הבריאות בסבסוד המעסיק, ההסכם החדש מעגן את השתתפות החברה גם בביטוח שיניים לעובדים. בנוסף לכך, תקים החברה קרן מלגות ללימודים גבוהים שתעניק, על פי תנאי הזכאות, סיוע בשכר לימוד לעובדי החברה. החל מהשנה, עובדי סלקום יהיו זכאים גם לגילום מס מלא עבור מתנות החג – כלומר החברה תישא במלוא תשלום המס עבור המתנות שמקבלים העובדים בפסח ובראש השנה. זאת ועוד, החל מהשנה עובדי החברה ייהנו גם מיום חופש נוסף על חשבון המעסיק בערב ראש השנה.

על פי ההסכם, תמשיך סלקום להקצות כ-2,500 שקל לעובד לטובת רווחה וסכום משמעותי נוסף גם למסגרת התקציבית שמיועדת לקידום הרווחה המשותפת של כלל עובדי החברה. בנוסף משמר ההסכם הנוכחי את הישגי ההסכם הקודם, הן בהיבט הארגוני והן בהיבט הכלכלי. בהיבט הארגוני, ההסכם מעגן סוגיות הנוגעות לשמירת זכויות העובדים בתהליכי ניוד בחברה, מנגנון פיטורים הוגן ושקוף המספק ביטחון תעסוקתי, איוש משרות חדשות בסלקום תוך הבטחת עדיפות והזדמנויות קידום לעובדים הקיימים, הגדרת התקופה הנדרשת לקבלת מעמד של עובד קבוע ומערכת ליישוב חילוקי דעות בין הצדדים, המעניקה לוועד העובדים משקל חשוב בהכרעת מחלוקות הנוגעות להעסקת עובדים.

לראשונה בקבוצת "סלקום": תקלוט עשרות עובדי נקיון להעסקה ישירה (צילום: יח"צ)

גם בפרק הכלכלי ההסכם הנוכחי ממשיך את ההטבות מההסכם הקודם, בהן: בונוס שנתי, תוספת ביגוד, תוספת גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, הגדלת ערך יום ההבראה ל-500 שקל, שיפור בתנאי הרכב לעובדים הזכאים, הגדרת שכר הבסיס בחברה 7% מעל לשכר המינימום במשק ונושאים נוספים. כמו כן, מסדיר ההסכם את ההמשכיות מנגנון ההשתתפות ברווחי החברה שממנו נהנים עובדי סלקום.

השותפים להובלת המו"מ לגיבוש ההסכם מצד ההסתדרות, היו יו"ר איגוד עובדי הסלולר, ההייטק והאינטרנט, יקי חלוצי, ויו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב. מצד הנהלת החברה, המו"מ נוהל על ידי סמנכ"ל משאבי אנוש, שרון עמית; בצוות המשפטי שליווה את גיבוש ההסכם לקחו חלק עו"ד כפיר זאב מצד נציגות העובדים ועו"ד ירון קרמר מצד הנהלת החברה. ההסכם נחתם אתמול במטה החברה בנתניה בהשתתפות יו"ר מרחב נתניה בהסתדרות, משה סמיה.