סיום נפלא לאליפות המוצלחת של נבחרת השחייה הפראלימפית בדבלין, אירלנד. אתמול (ראשון) נוספו שתי מדליות חדשות, שנוספו ל-11 המדליות שכבר השיגו השחיינים הישראלים. עם סיום האליפות נמצאת ישראל בדירוג הכללי במקום העשירי והמכובד. 

מרק מליאר בן ה-18 סיים שני את מקצה 400 המטרים ב-4.48.69 דקות עם מדליית כסף בקרב צמוד צמוד עם השיאן הפראלימפי הבריטי (15 מאיות השניה מהזהב).

שחיינית נוספת שעלתה היום על הפודיום היא אראל הלוי שזכתה במדליית ארד במקצה ה-400 מטרים חופשי אותו סיימה ב-5:56.28 דקות. יואב ולינקי הגיע למקום החמישי במקצה ה-100 מטרים חופשי בתוצאה 1:13.61 דקות.

אריק מליאר, אחיו התאום של מרק, סיים את מקצה ה-50 מטרים גב במקום השישי בתוצאה 56.48 שניות ועמי דדאון ששחה לידו באותו מקצה סיים במקום החמישי בתוצאה 53.98 שניות.

אראל לוי זוכה במדליית הארד האליפות אירופה בשחייה פראלימפית (הועד הפראלימפי בישראל)

הנבחרת המונה 11 שחיינים, ותיקים וצעירים מאוד, ושני מאמנים, יעקב ביננסון ונח רם, תנחת מחר בלילה בישראל, כשעל צוואר השחיינים 3 מדליות זהב – שתיים של עמי דדאון ואחת של ענבל פיזרו, 4 כסף – שתיים של עמי דדאון ואחת של מארק מליאר ו-6 ארד – מליאר 2, איאד שלבי 1, ענבל פיזרו, אראל הלוי ויואב וילנסקי.

מנכ"ל הוועד הפראלימפי, ניסים סספורטס, אמר כי "הלב מתמלא גאווה על הצוות הנפלא. על השחיינים הנפלאים והמאמנים שהביאו את הספורטאים להוציא את המיטב ברגעי השיא. יש עתיד לשחייה הפראלימפית בישראל".

תודה לאורי פרל על הסיוע בהכנת הכתבה.