על רקע טענות  להתדרדרות במערכת יחסי העבודה בקבוצת הבנק הבינלאומי, התכנסו אתמול (רביעי) ראשי הוועדים בקבוצה לפגישה עם ראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו"ף עו"ד מנחם מליק. הנוכחים דנו בדרכי פעולה משותפות "הנוגעות לאתגרים הניצבים בפניהם בתקופה הקרובה".

הפגישה התקיימה, בין היתר, על רקע מה שהגדירו "התנהלות חסרת תום הלב של הנהלת הקבוצה" בכוונתה למזג את בנק אוצר החייל לתוך הבנק הבינלאומי, כמו גם על רקע טענות לסחבת ומבוי הסתום במשא ומתן על הסכם קיבוצי ראשון במת"ף, המהווה את זרוע המיחשוב של קבוצת הבינלאומי, אחרי שעובדי החברה התאגדו בהסתדרות בחודש מרץ 2017.

בפגישה השתתפו יו"ר ועד המנהלים ומורשי החתימה בבנק הבינלאומי שמוליק ויסמן; יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי חנוך ליבנה וסגניתו איריס גרצמן; יו"ר ועד בנק אוצר החייל מזל בובליל; יו"ר ועד בנק מסד ארז גראוברט ויו"ר ועד חברת מת"ף רן שהרבני.

"ההתדרדרות במערכת יחסי העבודה בקבוצת הבינלאומי והצעדים האחרונים שנקטה הנהלת הקבוצה, הביאו להחלטה על הקמת חזית אחידה במטרה לבלום את הפגיעה בעובדים" אמר עו"ד מליק, "ההסתדרות ניצבת לימינם של ועדי העובדים ולא תהסס להוביל יחד עמם צעדים לשמירה על זכויותיהם".

תגובת קבוצת הבינלאומי לא התקבלה, נכון לשעה זו.