אחרי שבוע קטלני, בו נרצחו שתי נשים בנתניה, אנגווץ' וואסה ז"ל בת ה-36 ואם לשניים שנרצחה ע"י בן זוגה השוטר, ועליזה שפק ז"ל בת ה-50 שנרצחה ע"י בן זוגה לשעבר, מאות נשים הפגינו ב-23 מוקדים ברחבי הארץ כנגד אלימות כלפי נשים.

מאות הנשים מחו נגד השתיקה מצד הממשלה, על המחסור בתקציבים למיגור האלימות נגד נשים, על האדישות ברחוב וכנגד תרבות האונס, אשר רצח נשים הוא נקודת הקיצון בה, אך מגוון התנהגויות פוגעניות, אלימות ומשפילות נמצאות על הרצף, המבטא זלזול נשים ובחייהן.

״לא זאת בלבד שהממשלה הזאת לא עושה כלום כדי למנוע אלימות כלפי נשים ורצח נשים, היא מגדילה את הסיכון" אמרה בהפגנה בת"א חברת הכנסת מירב מיכאלי. "רפורמת הנשק של השר ארדן מגדילה את הסיכון לחיי נשים עד פי כחמישה. זה ממש לבחור בפופוליזם על חשבון חיים של נשים. ממשלה שצריכה ללכת״ ח״כ מירב בן ארי (כולנו) אמרה בהפגנה: ״20 נשים נרצחו השנה על ידי בן זוגן. 20 נשים, שהיו אחיות, דודות, אמהות, ילדות בעצמן, נרצחו בדם קר ובנסיבות טרגיות מזעזעות. אי אפשר לעבור לסדר היום בעניין החמור הזה, הוא פוגע בחברה הישראלית כולה. הגעתי להפגנה היום כדי לתמוך במאבק הצודק ברצח נשים. אין כאן עניין של קואליציה ואופוזיציה, אלא מטרה אחת ברורה והיא למנוע את הרצח הבא. עלינו לקדם חקיקה בנושא, להגביר את הענישה, למצוא פתרונות הולמים לנשים שנפגעו והכי חשוב מסגרות לנשים נפגעות אלימות. חייבים לשים סוף לתופעה הנוראה הזו״.

ג'ניפר: "אז מי תהיה הבאה בתור? השכנה שלך? אחותך? אמך?"

טהונה מהרט מההפגנה בפרס-חנה:

וגם מיכל היתה בפרדס חנה, "דם אחיותנו זועק"

נשות חברת החשמל ארגנו אירוע מחאה וזכרון בבניין המשרד הראשי

ג'ייד בירושלים: "לקרוא בקול גדול ביחד-לא. לא למציאות המטורפת הזאת שבה רצח נשים הוא ענין שבשגרה. המחיר שכולנו משלמים על אלימות בחברה הוא כבד מידי"

וגם גברים הגיעו למחות, זה לא מאבק רק של נשים:

במרכז אישה לאישה בחיפה בחרו לפנות לראש הממשלה, ותהו היכן התקציבים למאבק באלימות נגד נשים, וקיוו שלא שעממו אותו

כרמן אלמקייס-עמוס היתה בהפגנה ב"א

מירב פלג ממודיעין: "אנו קוראים וקוראות לממשלת ישראל להמציא את התקציבים והפעולות שימנעו את הרצח הבא"