המשלחת הישראלית ממשיכה לככב בגרנד סלאם אבו דאבי, אחרי שלוש מדליות הארד שהושגו שלשום (שבת) ביום הקרב הראשון, ע"י גילי כהן, ברוך שמאילוב ותמנע נלסון-לוי. אתמול (ראשון) הצליח שגיא מוקי לרגש מדינה שלמה ולהשמיע את התקווה באיחוד האמירויות, עם מדליית זהב יוקרתית במיוחד.

מוקי, אלוף אירופה הטרי מהאליפות שנערכה השנה בת"א הביס את יריביו בזה זה כולל את פראנק דה ויט האלוף אשתקד בחצי הגמר והעפיל לגמר שם נמנע מקרב עם יריב איראני שפרש בחצי הגמר. בגמר גבר מוקי על מתיאס קאסה הבלגי בקרב שנגרר לניקוד הזהב.

שגיא מוקי אליפות אירופה בג'ודו (צילום עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) – הדרך למדליית זהב

מוקי העפיל אוטומטית לסיבוב השני והמודד בקרב הראשון מול סרדיאן מרבאלג'ביץ' ממונטנגרו. בחלוף 1:50 דקות הטיל הישראלי את יריבו באיפון ועלה לשמינית הגמר שם פגש את ארתור רייט האמריקאי, הפעם זה לקח למוקי רק 12 שניות כדי לסיים את הקרב באיפון. ברבע הגמר חיכה למוקי דידאר קמזה מקזחסטאן, מדליסט הארד באליפות העולם לנוער, הישראלי לא התרגש והשיג ווזארי אחרי פחות מדקה ולאחר מכן שוב את הטיל את יריבו באיפון שסיים את הקרב והעלה את מוקי לחתי הגמר.

מי שחיכה למוקי בחצי הגמר הוא ההולנדי פרנק דה וויט, מדליסט הזהב מאבו דאבי אשתקד. מוקי היה בטוח בעצמו, השיג ווזארי ראשון ולאחר מכן איפון שהעלה אותו לגמר מול מתיאס קאסה הבלגי שעלה לגמר לאחר שהאיראני סעיד מולאי נפצע בקרסול ופרש (ככל הנראה כדי להמנע ממפגש עם הישראלי).

קרב הגמר – המשוכה האחרונה של מוקי הייתה מתיאס צ'יאס הבלגי, הקרב היה שקול למדי ובתום 4 דקות שני היריבים היו עם עונש אחד על לוח התוצאות. בניקוד הזהב מוקי הסתער על הבלגי ובתוך 9 שניות הצליח לזרוק את הבלגי, לזכות בוואזרי ובניצחון מתוק. מדליית זהב לישראל!

שגיא מוקי (איגוד הג'ודו בישראל)

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) החל להתחרות בסיבוב השני שם גבר על ניקולה גרדסביץ' המונטנגרי באמצעות ווזארי. בשמינית הגמר פגש את ארטם קומולה האוקראיני, אולם לא צלח את המשוכה והודח מהתחרות

מחר יעלו למזרן אורי ששון (100+ ק"ג), פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) ולי קוכמן (עד 90 ק"ג) וינסו להביא מדלייה חמישית ויותר.