מאות חברי ועדים ותומכים תושבי האזור הצטרפו היום לעובדי מפעל "טבע מיגדה" מקרית שמונה להפגנה בצומת "ביג" בכניסה לעיר,זאת במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן מול הנהלת טבע.

כ-250 עובדי המפעל בקריית שמונה שובתים היום זה היום השלישי, אחרי שלטענתם המשא ומתן עם הנהלת החברה – הנוגע להבטחת זכויותיהם בעת מכירתו – נקלע לקשיים עקב מה שתיארו כ"התבצרות ההנהלה בעמדותיה". טבע הצהירה בעבר כי היא מתכוונת למכור את המפעל במלואו כשהוא פועל, אך העובדים חוששים כי חלק מהם ימצאו עצמם, בסופו של דבר, בחוץ.

חברי ועדים ותומכים תושבי האזור מפגינים בכניסה לקריית שמונה יחד עם עובדי "טבע מיגדה". 5 בנובמבר 2018 (צילום: דוברות ההסתדרות)

"אנחנו דורשים השוואת תנאים למתווה שניתן למפעלים בירושלים" אמרה לדבר ראשון חגית, חברת ועד העובדים, "אנחנו מבינים שהכוונה היא להעביר את המפעל לידיים אחרות, למעסיק חדש שאנחנו עדיין לא יודעים מי הוא. ההבטחה של טבע כלפינו היא ביטחון תעסוקתי לשלוש שנים – ואחרי כן אנחנו לא יודעים מה יקרה, ולכן אנחנו דורשים שמתווה ירושלים יחול גם עלינו".

חברי ועדים ותומכים תושבי האזור מפגינים בכניסה לקריית שמונה יחד עם עובדי "טבע מיגדה". 5 בנובמבר 2018 (צילום: דוברות ההסתדרות)

המפעלים בירושלים צפויים להסגר עד סוף דצמבר השנה, אולם לצד המענקים המוגדלים שהוצאו לעובדים הפורשים, מתווה ירושלים כולל גם מענקי שימור לעובדים הנדרשים להמשך הפעלת המפעל עד סגירתו. עובדי מיגדה, הנדרשים להמשיך ולעבוד במפעל שעתידו לוט בערפל – תובעים אף הם תוספת דומה. "מענק שימור הוא תוספת שכל עובד שנשאר לעבוד ושומר בכבוד על מקום עבודתו עד למעסיק החדש – יקבל תמריץ כלשהו שיעודד אותו להמשיך ולהישאר, כי אנחנו לא יודעים מה ילד יום עוד שלוש שנים" אמרה. גם בתחילת החודש שעבר שבתו 250 עובדי טבע מיגדה.