שר האוצר משה כחלון הגיב היום (שלישי) לשיח המתפתח סביב הגרעון, ואמר "יש מסע תקשורתי שמנסה ללחוץ אותנו להעלות מסים – לא נעלה מסים". עוד הוסיף השר "אין לי ספק שנעמוד ביעד הגירעון – הכלכלה יציבה וחזקה".

כחלון אמר את הדברים על רקע רצף אמירות שנשמעו בימים האחרונים, בעיקר בתקשורת הכלכלית, לפיהם הגרעון במצב המסכן את כלכלת ישראל. לפני נתונים שפרסם האוצר, הגרעון ב-12 החודשים הגיע הגיע ל-3.6%, גבוה מהיעד השנתי, העומד על 2.9%. עם זאת יש לציין כי הנתונים עוד יכולים להשתנות, ובכל מקרה חריגה של 0.7% איננה בהכרח חריגה משמעותית.

שר האוצר משה כחלון התייחס לנתונים הכלכליים לפני זמן קצר בכנסת: "כלכלת ישראל חזקה מתמיד, הלוואי וכל הזירות במדינת ישראל וכל החלקים במדינת ישראל היו חזקים כמו הכלכלה.

"גירעון מודדים משנה לשנה. אין לי ספק שנעמוד ביעד הגרעון. אני מכהן כבר שלוש וחצי שנים בתפקיד שר האוצר, פתרנו משברים יותר גדולים מאלה, ואני מתחייב שהגירעון לא יסטה בצורה משמעותית. לא פרצנו מסגרת הוצאה, הכלכלה יציבה, הכלכלה חזקה."

"המסע התקשורתי מנסה ללחוץ אותנו לכיוון אחד- להעלות מיסים לאזרחי ישראל. נטל המס הוא כבד על העובדים, במיוחד על מעמד הביניים. אין לנו כוונה להעלות מיסים. ניהלתי את המערכת הזו בשלוש וחצי השנים האחרונות, והבאתי אותה יחד עם אנשי האוצר להישגים מהטובים שידעה מדינת ישראל וכך נמשיך."