מושב הכנסת שהסתיים לא הצטיין בקידום עולם העבודה. האירוע המרכזי שעלה לסדר יומה של המליאה היה חוק עבודת הילדים שקידמו חברי הכנסת יפעת שאשא ביטון ורועי פולקמן, שהביא להתנגדות גם בקואליציה ולא עבר קריאה טרומית.

בכנסת הקרובה תנסה הקואליציה לקדם הצעת חוק חדשה אשר גם היא שנויה במחלוקת. הצעת החוק של חברי הכנסת אלי כהן (כולנו) ודוד אמסלם (ליכוד) לכינון סוף שבוע ארוך אחד בשבוע משישי עד שני צפויה להגיע לועדת שרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב. מגיש ההצעה יהיה שר האוצר, משה כחלון. ההסתדרות הבהירה כי היא מתנגדת להצעת החוק במתכונתה הנוכחית, המבקשת לפרוס את השעות שיוחסרו באמצעות הארכת ימי עבודה ביתר החודש. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הבהיר כי למשק הישראלי נחוץ קיצור שבוע העבודה העומד על 43 שעות בשבוע, באמצעות הפחתת מספר שעות העבודה ולא באמצעות הורדת יום עבודה.

הצעת חוק נוספת אשר נוגעת לתחום העבודה הוגשה בתחילת הקדנציה של הכנסת הנוכחית על ידי ח"כ מרב מיכאלי, הצעת חוק שעניינה מניעת התעמרות במקומות העבודה. הצעת החוק נתמכה על ידי שר הכלכלה דאז, אריה דרעי, ועברה בקריאה טרומית. בכנס של הרופאים התעסוקתיים שנערך ביום רביעי בנושא זה הסביר עו"ד אייל שטרנברג כי אין כיום בחוק הישראלי הגדרה משפטית להתעמרות בעבודה.

חוק נוסף שייתכן ויעלה במושב הקרוב הוא חוק המלצרים של ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת). על אף שועדת השרים לחקיקה דחתה את הצעת החוק בחצי שנה, הודיע חנין כי הוא שוקל להעלות אותה להצבעה גם ללא תמיכת ועדת השרים. על פי ההצעה יחוייבו המסעדנים בתשלום שכר מינימום לעובדי המלצרות, בנוסף לטיפים מהלקוחות. על הצעת החוק חתמו 61 חברי כנסת, אולם המשמעת הקואליציונית עשויה למנוע מהם לתמוך בה בפועל.