פחות מיממה מאז הודיע  על כוונתו להנפיק רישיונות נהיגה , כצעד נגד שביתת בוחני הנהיגה, ספג היום (רביעי) משרד התחבורה מכה קשה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

נשיא בית הדין, השופט אייל אברהמי, כתב בהחלטתו הנוגעת לצו המניעה נגד שביתת בוחני הנהיגה כי "מהלך ההפרטה נעשה, לכאורה, ללא היוועצות והדברות כנדרש על פי דין ולכן אנו מורים על עצירתו הזמנית,למשך 90 יום כדי לקיים היוועצות והידברות בין הצדדים…במהלך תקופת העצירה הזמנית כאמור לא ייעשה על ידי משרד התחבורה או מי מטעמו כל מהלך שיש בו התקשרות קבועה או זמנית,או התחייבות כלפי גורמי פנים או חוץ להפרטה". בפסק דינו ציין כי חוקיות מהלך ההפרטה בכללו הונחה לפיתחו של בג"צ, ולפיכך הגביל עצמו בית הדין לבחון את העניין מהזווית של יחסי העבודה בלבד.

השופט ציין כי השביתה פרצה לאור ההפרטה וכי ההסתדרות הסכימה להפסיק את השביתה "אם יעצר ולו גם באופן זמני מכרז ההפרטה". לפיכךף לאור צו המניעה העוצר את תהליך ההפרטה,  נכתב כי "העובדים השובתים יחזרו לאלתר".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החלטתו של אברהמי מהווה, למעשה, עיגון של הפשרה אותה הציע לצדדים בדיון קודם בנושא שזכתה להסכמה מצד העובדים אך נדחתה על ידי משרד התחבורה. בהצעה המקורית שנדחתה הציע בית הדין את עצירת ההפרטה למשך 50 יום בלבד, במהלכם יתנהל מו"מ בחסות בית הדין

ההסתדרות נעתרה לבקשה כי בוחני הנהיגה יבצעו טסטים בכמות מרובה על מנת לצמצם את הפערים שהצטברו. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על ההחלטה ואמר "אני שמח לבשר על חזרת הבוחנים לעבודה מלאה לאלתר. נמשיך לנהוג באחריות לטובת הציבור הישראלי ונמשיך לפעול בנחישות כנגד המגמה של העברת עובדים להעסקה כעובדי קבלן".