דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ז בכסלו תשפ"ב 01.12.21
20°תל אביב
  • 11°ירושלים
  • 20°תל אביב
  • 17°חיפה
  • 19°אשדוד
  • 15°באר שבע
  • 22°אילת
  • 18°טבריה
  • 10°צפת
  • 18°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חסות הנוער

הרפורמה בחסות הנוער / "הציל לי את החיים": בוגרות ההוסטלים של חסות הנוער הפגינו נגד סגירתם

כשמונים בוגרות בית סנונית ומעונית, הנמצאים בסכנת סגירה, חבריהן ואנשי צוות מוחים מול משרד הרווחה כנגד הכוונה להפסיק את פעולתם עד סוף החודש: "אל תפרקו לי שוב את המשפחה" | שר הרווחה חיים כץ הודיע כי ייפגש עימן

ההפגנה נגד סגירת ההוסטלים של חסות הנוער. ארכיון (צילום: חן רבאון שרי)
טל כרמון
טל כרמון
כתבת רווחה
צרו קשר עם המערכת:

כשמונים בוגרות ההוסטלים בית סנונית ומעונית עפולה, הנמצאים בסכנת סגירה, הפגינו אתמול (שני) מול משרד הרווחה לצד אנשי הצוות בהוסטלים. שני המוסדות עתידים להיסגר בעוד פחות מחודש, באמצע שנת הלימודים, במסגרת רפורמה בחסות הנוער עליה הודיע המשרד לפני כשבועיים. איריס, בוגרת בית סנונית: "אל תפרקו לי שוב את המשפחה. ההוסטל שאתם סוגרים הוא הבית שהציל לי את החיים".

כאמור, שני ההוסטלים – בית סנונית בכפר רופין ומעונית עפולה – צפויים להסגר בסוף החודש. הצוותים החינוכיים של ההוסטלים מתנגדים לסגירה באמצע השנה, והעברת הנערות למסגרות אחרות וחוששים מפגיעה מהרצף הטיפולי.

שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע כי ייפגש עם בוגרות המסגרות במטרה לשמוע את ההתנגדויות למכרז החדש ולהציג את המהלכים שמקדם המשרד בנושא. על פי הוהודעה, השר כץ הדגיש כי "מדיניות המשרד במכרז החדש היא להטיב את השרות ולתגמל את העובדים.

לילך, מחנכת בבית סנונית ממארגנות ההפגנה אמרה כי "אנחנו מפגינים נגד סגירת ההוסטלים באמצע השנה. זאת הדרישה העיקרית. יש רפורמה גם לא ברור מה קורה איתה, אנחנו לא מוכנים לסגירה תוך חודש ודורשים לסיים טיפול עם נערות שעברו לא מעט בחיים שלהם. אנחנו דורשים שזה יקרה".

ההפגנה נגד סגירת ההוסטלים של חסות הנוער. (צילום: חן רבאון שרי)

חן רבאון שרי, מנהלת בית סנונית, חברת קיבוץ כפר רופין הוסיפה כי "בית סנונית זה מקום יחידי במינו בארץ. המסגרת היא חלק מקהילת כפר רופין והמודל הטיפולי שלנו חדשני ומותאם לנערות. הבוגרות שלנו משתלבות בצבא, במכינות, בשוק העבודה והאקדמיה. נערות בגיל ההתבגרות שסבלו מהזנחה, שוטטות, ניצול מיני ונפלטו ממסגרות החינוך זקוקות ליחס אישי, מסגרות אינטימיות בעלות אופי ביתי. זה מה שמציל אותן באמת".

לפני כשבועיים הודיע משרד הרווחה על סגירת חמישה הוסטלים לנערות בסיכון,חסות הנוער: בית אריאל, אורנים, ובית הצברית בירושלים, בית סנונית בכפר רופין ,ומעונית עפולה. עם ההודעה על הסגירה פתחו בוגרות ההוסטלים במאבק, ופרסמו פוסטים בפייסבוק תחת התיוג #מסיכון_לסכנה, בהם סיפרו על התפקיד המשמעותי שמילאו מוסדות אלה בחייהם. מאז חזר בו המשרד מהכוונה לסגור את ההוסטלים בירושלים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!