הישג שיא לישראל בבדמינטון. מישה זילברמן זכה היום (שבת) במדליית הארד במשחקים האירופיים, כאשר בתום תחרות נהדרת בה הגיע לחצי הגמר, החל הפסד בחצי הגמר 2:0 (21:9, 21:11) לאנדרס אנטונסן הדני המדורג 13 בעולם ושני באירופה. מאחר שבענף הדמימגטון לא מתקיים משחק על המקום השלישי, זילברמן עלה על הפודיום וקיבל את מדליית הארד. בכך, עלה מספר המדליות של, ישראל בתחרות ל-7 אחרי 4 המדליות של לינוי אשרם בהתעמלות אמנותית, מדליית הזהב של, סרגיי ריכטר בקליעה והכסף של לי קוכמן בג'ודו.

זילברמן בן ה-30, שהתחרה כבר פעמיים במשחקים האולימפיים (לונדון וריו) קיווה לעשות תוצאה טובה, אבל גם הוא לא האמין שיגיע כל כך רחוק.

אתמול (ו') ברבע הגמר, גבר זילברמן על מארק קאליאו ההולנדי 1:2, במשחק נחוש במיוחד בו חזר מפיגור 1:0 במערכות לאחר להפסיד במערכה הראשונה 21:12,
ניצח בשנייה 17:21 וסגר עניין במערכה השלישית עם 15:21, שהעלה אותו לחצי הגמר.

מישה זילברמן, מדליסט ארד בבדמינטון במשחקים האירופאים 2019 במינסק. (צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

היום התמודד זילברמן המדורג 42 בעולם, מול המדרוג 13 בעולם, הדני אנדרס אנטונסן, בידיעה שבכל מקרה הוא הבטיח לעצמו את מדלית הארד.
הדני פתח טוב, כשהוא מציג הגנה נהדרת בדרך לניצחון במערכה הראשונה 21:9. המערכה השנייה הייתה גם כן בשליטה של הדני שגמר את הסיפור על 21:11 שהעלה אתו לגמר אבל זילברמן לא יכול להיות מאוכזב כשהוא מסיים כן מדליית הארד עם הצוואר.

על ההישג יקבל זילברמן מענק מיוחד בסך 35 אלף ש"ח מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט. מאמנתו ואמו סבטלנה זילברמן תקבל מחצית מהסכום.