מגזין 'פורבס' פרסם בסוף השבוע כי שחקנית הטניס היפנית נאומי אוסקה היא הספורטאית שהרוויחה הכי הרבה כסף בשנה האחרונה. לפי פורבס, אוסקה הרוויחה 37.4 מיליון דולר מפרסי זכייה וחוזי פרסום ובכך הפכה לספורטאית שהרוויחה הכי הרבה כסף אי פעם בשנה אחת.

בשנה האחרונה, אוסקה לא הצליחה לשחזר את יכולת השיא מסוף 2018 ותחילת 2019, אז פרצה לתודעה הציבורית בסערה עם זכייה בשני גראנד סלאמים רצופים. מאז הזכייה והעליה למקום הראשון בדירוג העולמי אוסקה סבלה מפציעה, פיטרה את מאמנה ולא הצליחה לעבור את שלב שמינית הגמר ב-4 הגרנד סלאמים האחרונים.

לעומת זאת, אוסקה נהנתה משנה מצויינת בשדה העסקי עם מספר גדול של נותני חסות. השילוב בין היותה כוכב עולה בענף ספורט הנשים הפופולרי בעולם כיום יחד עם העובדה שהיא מחזיקה באזרחות כפולה יפנית ואמריקאית הפכה אותה לפנים מוכרות בעולם, בעיקר סביב הפרסומים השונים בשתי המדינות לקראת המשחקים האולימפיים שהיו אמורים להערך הקיץ בטוקיו.

אוסקה מדורגת במקום ה-29 הכללי בטבלת המרוויחים כאשר בשנה הקודמת כלל לא נכנסה לטבלה. ביחד איתה ברשימת 100 הספורטאים המרוויחים השנה נמצאת כצפוי סרינה וויליאמס הוותיקה עם שיא של רווח שנתי של 36 מיליון דולר. אוסקה, שבשנה שעברה דורגה מתחת לוויליאמס, עקפה אותה שנה. וויליאמס מדורגת במקום ה-33 הכללי ושתיהן הנשים היחידות ברשימת 100 הספורטאים.

הרשימה המלאה של פורבס תפורסם בימים הקרובים.