כוכבת הטניס סרינה וויליאמס (38), המחזיקה ב-23 תארי גרנד סלאם, דיברה בשיחה שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה עם בעלה אלכסיס אוחניאן והתייחסה לרצח ג'ורג' פלויד ולאפליה שנאצלה להתמודד איתה בקריירה. "אני מרגישה שלא הייתי מי שהייתי עד כה, אם לא הייתי לא הייתי שחורה" אמרה והוסיפה, "כל חיי לימדו אותי לראות דברים אחרת, בגלל מי שאני ובגלל צבע העור שלי".

וויליאמס דיברה על המכשולים עמם התמודדה בגלל היחס לצבע עורה "נאלצתי להתמודד עם הרבה אי-שוויון, נאלצתי להתמודד עם גזענות ולצערי, זה הפך, למרבה הצער, למציאות מקובלת של אנשים עם צבע העור שלי" הודתה, "זה באמת מצער, אבל זה משהו שאנחנו צריכים להתמודד איתו בסופו של דבר ולא הייתי צריכה לתת לו להפוך לנורמה".

View this post on Instagram

We’ll be continuing to share ‘S’ stories here and on @serena, and this #SerenaSaturday our ‘S’ stands for starting a conversation (with @alexisohanian).

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

וויליאמס אמרה שהרגישה כמו זרה כשהחלה את קריירת הטניס שלה ורק אמונתה ונחישותה עזרו לה להתגבר, "נכנסתי לספורט שכולו לבן, וזה בהחלט לא היה קל, במבט לאחור", אמרה, "הייתי גם צעירה מאוד ופשוט הסתגלתי. לא הייתי שם כדי למצוא חברות טובות, פשוט הייתי שם כדי לשחק טניס".

אלכסיס אוחניאן, בעלה של וויליאמס אמר באותה שיחה, ​שהחליט לפרוש ממועצת המנהלים של חברת הטכנולוגיה 'Reddit', לאחר הרצח של ג'ורג' פלויד. "דרשתי למלא את מקומי במועמד שחור ואשתמש בהישגים העתידיים על המניות שלי כדי לשרת את הקהילה השחורה, בעיקר כדי לבלום את הגזענות". אמר והוסיף, "אני אומר את זה כאבא שצריך להיות מסוגל לענות לבתו השחורה כשהיא שואלת: 'מה אתה עשית?'"

"לשתוק זה אף פעם לא הפתרון"

המדורגת מספר אחת בדירוג הטניס העולמי והספורטאית המרוויחה ביותר בשנה החולפת, נאומי אוסקה, החליטה גם היא לתמוך במחאה בארה"ב ואמרה, "הרצח של ג'ורג' פלויד השפיע עליי עמוקות". אוסקה היפנית, המתגוררת בלוס אנג'לס, צעדה במיניאפוליס, העיר שבה נרצח ג'ורג' פלויד. "אני מנסה להשתמש בפלטפורמה שלי כדי לחולל שינוי. לשתוק זה אף פעם לא הפתרון, כולם צריכים להשמיע את קולם ולהשתמש בו" אמרה והוסיפה, "זה מעליב כשאומרים שספורטאים צריכים להתרכז בשלהם".

הטניסאית היפנית נאומי אוסקה (Photo by Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

וויליאמס ואוסקה מצטרפות לספורטאים וספורטאיות רבים שבחרו להתבטא בעקבות הרצח של ג'ורג' פלויד, ביניהן שחקנית הטניס הצעירה קוקו גאוף, שאמרה לפני שבוע: "אנחנו צריכים להפסיק לשתוק. אם את בוחרת לשתוק, את בוחרת להיות בצד של המדכא" והוסיפה, "אני חושבת שזה עצוב שאני מוחה על אותו הדבר שסבתי מחתה עליו לפני יותר מ-50 שנה".