פרקליטות מחוז דרום הודיעה שהיא דוחה את הצעת הפשרה של בית המשפט בתיק אסון מכינת בני ציון. על פי ההודעה, תדבוק הפרקליטות בכתב האישום המקורי, במסגרתו מואשמים נהל המכינה לשעבר לשעבר יובל כאהן, ומנהל התכנית החינוכית במכינה אביב ברדיצ'ב בהמתה בקלות דעת, עבירה שהעונש המירבי עליה הוא 12 שנות מאסר. ב-27 ביולי צפויה לתקיים ישיבת ישיבת גישור נוספת בבית המשפט, בהשתתפות הורי עשרת ההרוגים באסון, שלאחריה יתקיים דיון משפטי בהליך.

בשבוע שעבר, הציעה לצדדים נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע , רויטל יפה כ"ץ, להמיר את סעיף האישום לגרימת מוות ברשלנות, שדינה עד שנות מאסר. הצעת בית המשפט התגבשה בתום הליך גישור בין הנאשמים לפרקליטות, ככל הנראה מחשש שהתביעה לא תוכל להוכיח אשמה בסעיף החמור יותר.

ההרוגות וההרוג באסון השיטפון בנחל צפית

עורכת דין אפרת רייטן, המייצגת את המשפחות בתביעה האזרחית, אמרה כי "אני מניחה שהסנגורים מנסים לפעול להשאיר את הערוץ הזה פתוח להמשך התדיינות בנושאים נוספים שאפשר אולי יהיה להגיע עליהם להסכמות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הורי ההרוגים באסון, פנו בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לא לאפשר את עסקת הפשרה. ההורים הבהירו כי הם מתנגדים הן להפחתת חומרת האישום, והן לביטול ההליך המשפטי, שהפן הציבורי והפומבי שלו אפשר בחינה מעמיקה יותר של נסיבות האסון ומחדלי הגופים הקשורים בו.

"אין להעלות על הדעת, כי האסון החמור אשר קיפח את חייהם של עשר נערות ונער יסתכם בסעיף האישום הקל ביותר האפשרי בחוק העונשין", כתבו נציגי ההורים למנדלבליט וכן לפרקליט מחוז דרום אלון אלטמן, ולעו"ד ואדים סיגל הממונה על התיק.