דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני כ"ה בכסלו תשפ"ב 29.11.21
23°תל אביב
  • 21°ירושלים
  • 23°תל אביב
  • 24°חיפה
  • 22°אשדוד
  • 25°באר שבע
  • 25°אילת
  • 21°טבריה
  • 20°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

ספורט פראלימפי / ענבל פיזרו פורשת: "השחייה הייתה החיים שלי, זה כבר לא כך"

השחיינית הבכירה שזכתה ב-9 מדליות במשחקים הפראלימפים, הודיעה על פרישה בגיל 33 | בהודעת הפרישה אמרה: "כבר אין ביכולתי להיות הספורטאית שהצבתי לעצמי" | שר התרבות והספורט: "היא סמל למצוינות ומודל לחיקוי"

ענבל פיזרו זוכה במדליה במשחקים הפראלימפיים בריו 2016 (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפראלימפי)
יאיר צוקר
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

השחיינית הפראלימפית הבכירה ענבל פיזרו הודיעה על פרישה."מתוך כבוד לספורטאית שהייתי ולספורט בכלל – היום אני מסיימת" אמרה היום (שלישי) פיזרו בהודעת הפרישה. השחיינית הבכירה פורשת למרות שכבר הבטיחה את מקומה במשחקים הפראלימפים בטוקיו 2021.

פיזרו (33) ייצגה את ישראל בארבעה משחקים פראלימפים בהם זכתה ב-9 מדליות. לאתונה (2004) הגיעה כשהייתה בת 16, ומשם חזרה עם מדלית כסף ומדלית ארד, מבייג'יג (2008) חזרה עם שלוש מדליות כסף, ומלונדון (2012) עם 3 מדליות ארד. בריו (2016) זכתה במדליית ארד אחת. לזכותה גם 3 מדליות זהב, 7 כסף ו-2 ארד מאליפויות עולם, ו-3 מדליות זהב, 2 כסף ו-4 ארד מאליפויות אירופה.

הודעת הפרישה של ענבל פיזרו. מימין לשמאל: יעקב ביננסון, ענבל פיזרו ופיטר פיזרו (צילום: קרן איזיקסון)

פיזרו הנרגשת אמרה במסיבת עיתונאים: "השחייה הייתה החיים שלי, במים הרגשתי שאני יכולה לעוף, ככל שהיה יותר קשה אהבתי את זה יותר. תמיד היה יחס ישיר בין מה שנתתי מעצמי למה שהשגתי. זה כבר לא כך. כבר אין ביכולתי להיות הספורטאית שהצבתי לעצמי להיות".

"הייתי שחקיינית אקטיביסטית" אמרה בסוף דבריה. פיזרו ייצגה את הספורטאים הפראלימפיים במאבקם לקבלת המלגות שהובטחו להם ממשרד התרבות והספורט. בקיץ 2019, לאחר שלושה חודשים של מאבק תקשורתי, התבשרו הספורטאים כי יזכו למלגות ולהשוואת מענקי ההישגים לאלה של הספורטאים האולימפיים.

פיזרו נולדה וגדלה בקיבוץ יזרעאל. היא משותקת בשתי גפיים תחתונות בשל סיבוך בעת הלידה. לבריכת השחייה באיל"ן חיפה הגיעה בגיל 5 ובגיל 12 כבר השתתפה בתחרויות בינלאומיות. פיזרו התנדבה לשרת בצה"ל כמדריכת שחייה ובמקביל לאימוני השחייה והתחרויות בארץ ובעולם היא מסיימת לימודי פסיכולוגיה ומנהל עסקים בבינתחומי בהרצליה.

יעקב ביננסון, מאמנה שלך פיזרו ב-20 השנים האחרונות, התקשה להיפרד: "אם לא הייתה ענבל לא הייתה נבחרת שחייה. את היום הזה אזכור כל החיים. קשה לקבל את ההחלטה שלה, אבל אני רואה את ענבל שמחה ואני מתרגש איתה".

ענבל פיזרו במשחקים הפראלימפיים בריו 2016 "הייתי שחיינית אקטיביסטית" (צילום: קרן איזקסון, הוועד הפראלימפי)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "ענבל פיזרו היא סמל למצויינות ומודל לחיקוי עבור רבים. אני מאחל לענבל הצלחה רבה הדרכה החדשה. זו גם הזדמנות להודות לאביה של ענבל, פיטר, שמלווה את ענבל ואת הענף במשך שנים".

יו"ר הועד הפראלימפי, ד"ר שוקי דקל אמר בעקבות פרישתה של פיזרו "ענבל היא ספורטאית למופת, ואישיות מיוחדת במינה. נחושה, חרוצה, שאפתנית ונבונה, ובעיקר משמשת דוגמה ומופת לספורטאים צעירים, שחיינים ואחרים, שנושאים אליה עיניים והולכים בדרכה. אני מקווה מאוד שהעשייה העתידית שלה תהייה קשורה בקידום הספורט פראלימפי".

ענבל פיזרו ומרק מליאר עם המדליות שזכו באליפות העולם ב 2017 (צילום: קרן איזקסון, באדיבות הוועד הפראלימיפי)

אלי בירנבאום, יו"ר ההתאחדות הישראלית לספורט נכים, אמר: "ענבל הביאה לאורך השנים כבוד וגאווה למדינת ישראל, וביכולות המופלאות שלה, הכישרון, הנחישות וההישגים האדירים היא שמה את ספורט הנכים על סדר היום הציבורי והעלתה את המודעות לספורט הפראלימפי. אני מאחל לענבל הצלחה רבה בדרכה החדשה".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!