דו"ח ה-OECD קובע: המודל הגרמני אפקטיבי בשמירה על רמות נמוכות של אבטלה בזמן משבר הקורונה. מדו"ח התעסוקה שפרסם הארגון אתמול (שלישי), עולה כי במדינות בהן הפעילה הממשלה מודלים של שימור תעסוקה (המודל הגרמני), שיעור האבטלה נמוך משמעותית מאשר במדינות בהן לא קיים מודל כזה. לעומת מדינות בהם הוצאות עובדים לחל"ת, במדינות שבהן קיים מודל שימור תעסוקה חל רק גידול קטן בשיעור האבטלה.

מודל העסקה גמיש נגד אבטלה (עיצוב: אידאה)

המודל הגרמני ("הקורצארבייט") הוא מודל חלופי לניהול משבר האבטלה שהביא נגיף הקורונה. ההיגיון שעומד מאחורי המודל הוא פשוט – במקום שמבנה ההעסקה יהיה בינארי – העסקה או אבטלה, ניתן יהיה לאפשר העסקה חלקית עם פיצוי על שיעור אבטלה חלקי. המעסיק משלם לעובד את השכר בגין השעות שעבד, בגין השעות שהופחתו מהיקף העסקתו לפני המשבר, ישלם לו המעסיק שכר מופחת בשיעור דומה לדמי אבטלה. המדינה מפצה את המעסיק על הכסף ששילם לעובד בגין אותן השעות.

על פי הדוח, כ-60 מיליון עובדים ברחבי אירופה נשארו מועסקים באמצעות המודל הגרמני ומודלים דומים לשימור תעסוקה במדינות אחרות. "תכניות אלו מסבירות מדוע במדינות אירופה חל גידול קטן בהרבה ברמות האבטלה מאשר בארה"ב וקנדה" כך נכתב בדו"ח.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הדו"ח, בארה"ב עלה שיעור האבטלה ב-7.6 נקודות אחוז בין החודשים פברואר ואפריל, ובקנדה ב-8.1. זאת לעומת עלייה של 0.5 ו-0.4 נקודות אחוז בלבד בצרפת גרמניה. בשתי מדינות אלו נוהל משבר האבטלה באמצעות מודל לעידוד תעסוקה, בעוד בקנדה וארה"ב הוצאו העובדים לחל"ת. בצרפת כ-32% מהעובדים קיבלו סבסוד שכר תחת המודל הגרמני, ובגרמניה כ-18%.

בכך מצטרף ארגון ה-OECD לקרן המטבע בתמיכה באימוץ המודל הגרמני. לפני שבועיים טענו חוקרי קרן המטבע כי המודל הגרמני הוא האפקטיבי ביותר בניהול משבר הקורונה. חוקרי הקרן טענו כי מדובר במודל עם יתרונות לא רק לעובדים, אלא גם למעסיקים ולמשק בכלל. מכיוון שהעובדים אינם מפוטרים גם בזמני משבר, המעסיקים יכולים להמשיך וליהנות מעובדים מיומנים ומוכשרים, מבלי לשלם את המחיר של אבדן כוח העובדה בעקבות לחץ כלכלי על העסק. המשק כולו מרוויח מכך שהעובדים ממשיכים ליהנות מהכנסה קרובה לזו שהייתה להם לפני המשבר, ובכך נמנעת נפילה של הביקושים והעמקת המיתון.