דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שישי כ"ב באב תשפ"ב 19.08.22
28°תל אביב
  • 22°ירושלים
  • 28°תל אביב
  • 26°חיפה
  • 27°אשדוד
  • 27°באר שבע
  • 36°אילת
  • 29°טבריה
  • 23°צפת
  • 27°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך

חינוך / יפה בן דוד: "המתווה לא מקצועי וריק מתוכן, אם לא יתוקן ננקוט בצעדים"

מזכ"לית הסתדרות המורים תקפה את מתווה פתיחת שנת הלימודים ומאיימת בצעדים ארגוניים, אם תהיה פגיעה בתנאי העבודה של המורים: "טוענים כי המתווה הוא בשיתוף פעולה עמנו, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם האמת"

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן-דויד (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
דוד טברסקי

הסתדרות המורים יוצאת נגד מתווה פתיחת שנת הלימודים החדש ומאיימת בנקיטת צעדים ארגוניים אם תתקיים פגיעה בתנאי העבודה של המורים . "זהו אינו מתווה מקצועי. זהו מתווה ריק מתוכן שאינו נותן מענה לכשלים והצרכים כפי שעלו בשנה הנוכחית" כתבה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, למנכ"ל משרד החינוך,עמית אדרי.

לטענת בן דוד, למרות מפגש בין הסתדרות המורים לצמרת המשרד, בו הוצגו כלל הבעיות שהעלו צוותי ההוראה במסגרת למידה במתכונת הקורונה, ובמיוחד על חוסר המענה של המתווים הקיימים למורות וגננות בסיכון – משרד החינוך החליט שלא להתייחס לדברים.

"חמור מהכל, טוענים כי המתווה הוא בשיתוף פעולה עמנו. זה דבר שאינו עולה בקנה אחד עם האמת" אמרה בן דוד ומחתה על הצהרתו של גלנט על כך שמשבוע הבא יתחילו הרשויות המקומיות ובתי הספר להתכונן לשנת הלימודים שכן המנהלים והמורים נמצאים בחופשה. "אנחה את המנהלים וצוותי ההוראה שלא לשתף פעולה בזמן חופשה"

בין היתר ציינה בן דוד את הסכנה הנגרמת מכך שכיתות הגן וא' עד ב' לא יפוצלו ובכך לא יצליח להישמר מרווח בטיחות בכיתות. בהסתדרות הדגישו שעד עכשיו לא נמצא פתרון הוגן וראוי לעובדי ההוראה שבסיכון.

שר החינוך יואב גלנט (צילום: אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

בנוסף לכך, טוענים בהסתדרות המורים שתוספת כוח האדם עליה הצהיר שר החינוך, יואב גלנט, מגיעה על חשבון מורים ותיקים עם ניסיון העובדים במשרה חלקית, שיכלו להתקדם לעבודה במשרה מלאה במשכורת ותנאים ראויים, ובנוסף לכך המתווה כולו דוחף את המורים לעבודה של חמישה ימים בשבוע, במקום שישה, ובכך מסמן פגיעה נוספת בשכר.

"חלוקת התיכונים לקפסולות קבועות אינה ניתנת ליישום"

גם בארגון ההורים הארצי מחו על חלקי מסעיפי המתווה. בהודעה שיצאה הערב, טענו שהדרישה מתלמידי כיתות ה׳-ו׳ והעל יסודי בשנת הלימודים הקרובה ליומיים בלבד של לימודים בבית הספר תפגע קשה בתהליך הלמידה "זה בלתי נתפס שילדים בני 10 יהיו ללא מסגרות במשך שנה שלמה. הפגיעה הרגשית הצפויה בתלמידי כיתות ה׳-ו׳ במתווה החדש – היא לא פחות מבכייה לדורות" הודיעו ההורים "חלוקת התיכונים לקפסולות קבועות אינה ניתנת ליישום. היא דוחפת בפועל את הלימודים ללמידה מרחוק בלבד" ציינו ההורים, ודרשו מהמשרד לגבש מתווה שיאפשר מתכונת לימודים שתאפשר למידה לבגרויות ומבחנים

משרד החינוך הציג אתמול (רביעי), מתווה חדש לפתיחת שנת הלימודים בשם "לומדים בביטחון" בדומה למתווה הקודם שהציג המשרד, מתבסס המתווה החדש על שילוב של למידה מרחוק ובמוסדות החינוך, בהתאם לגיל התלמידים. ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ב', הכיתות ילמדו במתכונת של שבוע מלא במוסדות החינוך, ללא קפסולות, זאת מכיוון שלפי הנתונים האחרונים סכנת ההדבקה אצלם פחותה. תלמידי כיתות ג'-ד' ילמדו בקפסולות של 18, ותלמידי ה'-י"ב ילמדו רוב השבוע בלמידה מרחוק, ולפחות יומיים בבית הספר.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!