בית המשפט המחוזי קיבל היום (ראשון) את עתירת קבוצת הכדורגל בנות נתניה, נגד עיריית נתניה, וקבוצת הגברים מכבי נתניה, בטענה לאפליה מגדרית בחלוקת תקציבי הספורט העירוני. לפי פסיקת השופט, תעביר העירייה לקבוצת הנשים העירונית 570,000 שקלים.

מנהלת הקבוצה, שלי ישראל: "אני שמחה שהצדק נעשה, בית המשפט הבהיר כי היתה אפליה בנושא התקצוב ואני מקווה שמפה נצא לדרך חדשה ומשותפת לקידום ענף הכדורגל נשים בנתניה עם עיריית נתניה".

שחקניות בנות נתניה (בלבן) במשחק מול אס"א ת"א (צילום: מושיק אושרי, אס"א ת"א)

בעתירה, טענה בנות נתניה שהעירייה העבירה בתקציב 2019 סכום של 3.64 מיליון ש"ח לקבוצת הגברים, המהווים 95% מתקציב העירייה ורק 133,000 שקלים, מהתקציב לקבוצת הנשים המהווים כ-5% בלבד, למרות ששתי הקבוצות משחקות בליגת העל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הנטען בעתירה, העירייה התעלמה במשך שנים מהנחיית משרד הפנים והפלתה את קבוצת הנשים תוך קביעת קריטריון בלתי שוויוני, שאינו מאפשר לקבוצת הנשים להתמודד על התקציב, בטענה שעד להקמתה של הליגה השלישית לנשים בכדורגל, יופחת 80% מתקציב קבוצת הנשים העירונית ויועבר לקבוצת הגברים.

בפסק הדין שהתקבל היום, קבע בית המשפט כי יש לבטל את החלטת העירייה ולזכות את קבוצת בנות נתניה במלוא התמיכה, וזאת לאור קיומן של 3 ליגות מקצועיות לנשים בכדורגל.

מכבי נתניה (בלבן) מול בית"ר ירושלים. זכתה ל-95% מהתקציב העירוני (צילום: פלאש90)

עו"ד אורי כהנא, שייצג את העותרת: "בית המשפט הבהיר היום פעם נוספת, כי נשים זכאויות לשוויון מלא בספורט, גם בתקצוב. מדובר בפסק דין חשוב, בהמשך לפסיקת בג"צ מהעת האחרונה בעתירה שהגשנו בשם כל קבוצות כדורגל הנשים ובצעד נוסף לשוויון אמיתי בספורט".

הילה קניסטר בר-דוד, יו"ר מנהלת העל בענפי הכדור לנשים: "מברכת על פסק הדין החשוב. אנחנו בעיצומה של פריצת דרך חדשה בגישה לספורט הנשים בישראל ואני בטוחה שהשינוי כלפי נשים יורגש דרך הספורט גם בשאר תחומי החברה".