בית דין ייעודי לערעור על החלטות שירות התעסוקה בנושא המענק לעידוד תעסוקה החל לפעול אתמול (ראשון). בית הדין ידון בעררים של מעסיקים שבקשתם למענק נתקלה בסירוב. כלל הפעילות המשפטית בו תתבצע באופן וירטואלי, ובכך הוא יהיה בית הדין הראשון המאפשר הגשת ערר על החלטת רשות מנהלית דרך האינטרנט. במקרים חריגים, יתקיימו דיונים בנוכחות פיזית של הצדדים.

בית הדין הוקם מכוח חוק המענק לעידוד תעסוקה, שנחקק במטרה להעניק תמריץ כספי למעסיקים שיקלטו עובדים חדשים שפוטרו או יצאו לחל"ת ממקום עבודה אחר, או יחזירו עובדים שלהם שיצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה. לפי החוק, הגורם הבוחן את בקשות המעסיקים למענק הוא שירות התעסוקה, שעל החלטותיו ניתן יהיה יהיה לערער בבית דין מנהלי.

מעסיק שיפנה לבית הדין יצטרך לענות על שאלות בנוגע לסטטוס הבקשה, להוריד ולמלא פרטים ברשימת עובדים בקובץ EXCEL, לצרף קבצים רלוונטיים לערעור, אותו יגיש בלחיצת כפתור.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מדובר בבית דין רשמי שהקים משרד המשפטים, שידון רק בהחלטות שירות העסוקה בעניין מענקים למעסיקים. משרדי בית הדין ממוקמים בתל אביב, ובראשו עומד עו"ד האני ואקד. בבית הדין מכהנים שישה עשר דיינים, היושבים בוועדות הערר בהרכב של דיין יחיד.

לאתר בית הדין לעניין שירות התעסוקה – קורונה, לחצו כאן.