עובד כבן 50, תושב זיכרון יעקב, נהרג בנפילה מגובה 12 מטרים, בעת ביצוע עבודות על סנפלינג בנשר. זהו העובד ה-48 שנהרג במקום עבודתו מתחילת השנה והשלישי רק בשבוע האחרון.

פראמדיקים במד"א עופר ויניק וחגי קולטון סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר שוכב בסמוך לבניין כשהוא מחובר לרתמות סנפלינג, אזרחים במקום סיפרו לנו שהוא נפל מגובה רב בעת שעבד. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא סבל מחבלה רב מערכתית קשה והיה ללא סימני חיים ולצערינו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו במקום". ככל הנראה עבד העובד בניקוי שמשות או בעבודות איטום.

זירת תאונת עבודה קטלנית בנשר היום. (צילום: מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה)

מפקח עבודה ראשי וראש מינהל הבטיחות במשרד העבודה חזי שורצמן, הגיע לבחון את אתר התאונה. "העבודה בוצעה לכאורה בניגוד לכללים המחייבים נוכחות של עובד נוסף", מסר. "נראה כי מדובר בכשל טכני של הרתמות לנקודת עיגון. העבודה באתר עצמו לא דווחה למינהל. אנו קוראים לבעלי המקצועות להיות עירניים ולפעול על פי כל כללי הבטיחות הדרושים". עבודות הכוללות גלישה בסנפלינג חייבות בדיווח למשרד העבודה והרווחה ובמינוי מנהל מקצועי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עובד נוסף בן 44 פונה היום במצב בינוני לאחר שהוכש על ידי נחש במהלך עבודות גינון ברחוב מגורשי ספרד בחיפה. אמש נהרג מוחמד איברהים טאטור, בן 21 מהכפר ריינה, אשר התחשמל בעת שעבר עם משאבת בטון באתר בניה ברחוב הזית בקריית עקרון. שלשום נהרג עמר ג'מאל אלשלאלפה (32) מתרקומיא בנפילה מגובה באתר בנייה בראשון לציון.