"אני פונה לעדה הדרוזית, ולמנהיג הרוחני השיח' מוואפק טריף, ומבקש, שהחל מהיום העדה הדרוזית, בכל הכפרים, תגביר את המאבק בקורונה", כך אמר היום (שבת) פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו בתגובה להלוויה ההמונית שנערכה לשיח' אבו זאין אדין חסן חלבי במג'דל שמס. גמזו הוסיף כי "אני חושש מהתפרצות שנובעת מההתקהלות הזאת, אז בואו נקדים תרופה למכה, אני קורא לכל מי שהיה בהלוויה הזאת שילך להיבדק בעוד כמה ימים".

גמזו אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שערך יחד עם מחליפו המיועד, פרופ' נחמן אש בפוריידיס, לרגל השקת תכנית 'מגן הבית' להורדת התחלואה בחברה הערבית. גמזו: "השבוע הזה יהיה מוקדש לחברה הערבית, אני רוצה שכל הציבור הערבי ייבדק השבוע, ונצטרך סגר פה וסגר שם".

גמזו הוסיף כי "אנו צריכים יותר הסברה בחברה הערבית, יותר בדיקות, ויותר חקירות. גם נראה יותר אכיפה בחברה הערבית בשבוע הקרוב. דיברתי על זה כבר עם מ"מ המפכ"ל ועם השר לביטחון הפנים". לדבריו, "זו מגפה שעוברת דרך אנשים שמרגישים טוב. זו החוכמה של המחלה. לא ראיתי רשות מקומית עם סדרה של חתונות שלא נכנסה למעגל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש המועצה המקומית, איימן מרעי, וצוות הנהלת המועצה אירחו אותם במתנ"ס הכפר והציגו בפניהם את מצב התחלואה בכפר ודרכי ההתמודדות מול המגיפה.
פרופ' גמזו קרא להמשך שיתוף הפעולה מצד תושבי הכפר על מנת לעצור את קיום החתונות שמהוות את המוקד העיקרי להתפרצות הקורונה ביישובים הערבים, לציית להנחיות משרד הבריאות ולהגביר את ביצוע הבדיקות.

במסגרת המצבע, שיימשך שבוע, יוקצו משאבים בתחום הבדיקות, החקירות, ההסברה והאכיפה במגזר הערבי.