"ההסתדרות תעשה כל מאמץ כדי להסיר את האיום של סגירת בזן וקבוצת מפעלי התעשייה באזור מפרץ חיפה. אם נידרש, נצא למאבק על פרנסתן של עשרות אלפי משפחות" – כך אמר היום (ראשון) יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד במהלך סיור מיוחד שקיים באזור.

סיורו של יו"ר ההסתדרות וצוותו באזור, בליווי יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות משה מזרחי, נערך בהמשך להחלטת הממשלה על הקמת ועדת מנכ"לים בין-משרדית שמטרתה לדון בפינוי אזור התעשייה במפרץ חיפה.

במסגרת ביקורו קיבל בר-דוד קיבל סקירה על פעילות המפעלים ממנכ"ל בזן משה קפלינסקי, ויו"ר בזן עובדיה עלי. בנוסף הוא נועד עם ראשי הוועדים בהם יו"ר ועד בזן חנן סונטג, יו"ר מועצת עובדי בזן דורון ניסן, יו"ר ועד כרמל אולפינים מאיר שאשא, ויו"ר ועד גדיב סמי וקנין. יחד הם קיימו מפגש מקוון עם העובדים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בסיור באזור המפרץ, עם ראשי הוועדים והנהלת בז"ן (צילום: דוברות ההסתדרות)

ראשי הוועדים התריעו בפני יו"ר ההסתדרות כי התוכנית שאישרה הממשלה לא נותנת מענה לעובדי המפעלים, ועלולה לפגוע במקור פרנסתן של כ-15 אלף משפחות. הם הוסיפו כי להחלטה תהיה השפעה דרמטית וקשה על התעשייה הישראלית, וזאת למרות שהמפעלים עומדים בכל התקנים המחמירים הנדרשים.

"הפופוליזם ניצח את ההיגיון"

ארנון בר-דוד אמר כי "מדובר באירוע בעל השפעה לאומית. הפופוליזם ניצח פה את ההיגיון. המפעלים הם בעלי חשיבות אסטרטגית למדינה. צריך לפעול להפחתת זיהום האוויר ולשמור על חוקי הגנת הסביבה, אבל יחד עם זאת יש לשמר את התעשייה ואת מקומות התעסוקה באזור מפרץ חיפה. נפעל בכל המישורים למען העובדים, ואני מחזק את ידיהם".

בסיור השתתפו גם מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי, מ"מ יו"ר ההסתדרות רועי יעקב, סגן יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות יעקב גבאי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב חיפה, דוד לוי, וממונה תיק האנרגיה במרחב אילן ברנשטיין.